Tallinna eliitkoolid alustavad esimesse klassi astujate vastuvõttu

Tallinna reaalkooli hoone.
Tallinna reaalkooli hoone. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Jaanuaris alustavad Tallinna ülelinnalise vastuvõtuga ehk niinimetatud eliitkoolid vastuvõttu esimestesse klassidesse ja koolikatsed toimuvad veebruaris.

Tallinnas on mitteelukohajärgse vastuvõtuga koole kuus: Tallinna inglise kolledž, Tallinna juudi kool, Tallinna prantsuse lütseum, Tallinna reaalkool, Tallinna Tõnismäe reaalkool ja Vanalinna hariduskolleegium. Nendes koolides pannakse esimesed klassid kokku juba jaanuaris ja veebruaris.

Inglise kolledž alustas laste kirjapanemist õpivalmiduse ning loovuse hindamise katsetele 10. jaanuaril ja registreeruda saab sinna kuni 27. jaanuarini. Katsed toimuvad 8. ja 9. veebruaril.

Prantsuse lütseum alustas laste registreerimist kooliküpsuse uuringule 15. jaanuaril ja registreerimine lõpeb 14. veebruaril. Uuring toimub 15. ja 16. veebruaril, seejuures esimesel päeval teevad katseid poisid ja teisel tüdrukud. Tulemused avalikustatakse 19. veebruaril.

Tallinna reaalkoolis saab lapsi esimese klassi katsetele kirja panna alates selle nädala teisipäevast kuni 30. jaanuarini. Nende kooliküpsusuuring koosneb vestlusest, praktilisest tööst ja mängulistest tegevustest ning viiakse läbi kahe koolitunnina. Lapsevanemad saavad otsuse lapse kooli vastuvõtmise või mittevastuvõtmise kohta hiljemalt 22. veebruariks.

Vanalinna hariduskolleegiumi registreerimine tutvustusuuringule/katsetele toimub 7.-28. jaanuaril. Uuring viiakse läbi kahes osas: 1. veebruaril kirjalik osa ning 8. veebruaril uuringu teine osa ja vestlus vanematega neile, kes esimesest voorust edasi pääsesid.

Tallinna Tõnismäe reaalkoolis võetakse avaldusi sisseastumiseks vastu 8. jaanuarist 7. veebruarini. Vestlused ja praktilised tööd on 3.-6. veebruarini eelkoolis käivatele lastele ning 11. ja 13. veebruaril neile, kes sealses eelkoolis ei õpi.

Tallinna juudi kool registreerib esimesse klassi astuda soovijaid 16. jaanuarist kuni 3. veebruarini ning katsed toimuvad 4.-21. veebruaril. Katsed koosnevad neljast osast: psühholoogilisest küpsusest, analüüsivõimelisest mõtlemisest ja kõnest ning oskusest vabalt käituda. Lisaks vestleb lastevanematega kooli direktor ning tulemused selguvad hiljemalt 26. veebruariks. 

Lisaks mitteelukohajärgse vastuvõtuga koolidele panevad ühe ülelinnalise vastuvõtuga klassi kokku ka Tallinna 21. kool, Tallinna saksa gümnaasium, Tallinna Linnamäe vene lütseum, Kadrioru saksa gümnaasium ja Tallinna Pae gümnaasium.

Elukohajärgsetesse koolidesse astumiseks võtab haridusamet avaldusi vastu 1.-15. märtsil. Amet teavitab hiljemalt 20. maiks määratud koolist lapsevanemaid ning 10. juuniks tuleb lapsevanemal koolile teatada, kas laps hakkab seal õppima.

Kooli tuleb minna lastel, kes on saanud 1. oktoobriks seitsmeaastaseks, kes aga soovib kuueaastase lapse kooli panna, peab sellest hiljemalt 1. maiks teavitama Tallinna haridusametit ning esitama ka lasteaia hinnangu või SA Innove nõustamismeeskonna soovituse lapse koolivalmiduse kohta.

10. klassi katsed algavad märtsis

Gustav Adolfi gümnaasium, Tallinna inglise kolledž, Tallinna reaalkool ja Tallinna 21. kool võtavad 10. klassi vastu ühiskatsetega, millele registreerumine algab 1. märtsist kuni 11. märtsini ning katsed ise toimuvad 14. märtsil.

Ühiskatsed korraldavad ka Jakob Westholmi gümnaasium, Kadrioru saksa gümnaasium ja Tallinna ühisgümnaasium. Sinna saab registreeruda 9.-20. märtsini. Katsete praktilised tööd toimuvad 23. märtsil ning vestlusvoor aprilli jooksul.

Tallinna Prantsuse lütseumis on katsed 28. märtsil ning vestlusvoor edasipääsenutele 29. märtsil. Seal koosneb konkurss etteütlusest, ümberjutustusest, reaalainete katsest, inglise keele katsest, vene keele katsest ja vestlusest. Lisaks tuleb neil, kes on juba põhikoolis prantsuse keelt peamise võõrkeelena õppinud, teha ka prantsuse keele katse.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: