X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

WHO kuulutas koroonaviiruse rahvusvaheliseks terviseohuks

Tedros Adhanom
Tedros Adhanom Autor/allikas: Denis Balibouse/Reuters/Scanpix

Maailma terviseorganisatsioon WHO teatas neljapäeva õhtul toimunud pressikonverentsil, et tänaseks 18 riiki levinud koroonaviirus kujutab ohtu üle maailma, eriti aga riikides, mille tervishoiusüsteem on nõrk.

WHO peadirektor Tedros Adhanom Ghebreyesus ütles, et reisimist ja kaubandust ei ole terviseorganisatsioonil kavas siiski piirata.

"WHO ei soovita ja on tegelikult vastu piirangutele, mis puudutavad reisimist ja kaubandust," ütles Tedros pressikonverentsil.

Tedrose sõnul tähendab rahvusvahelise terviseohu väljakuulutamine, et WHO poolt antakse riikidele soovitused, mis ei ole siduvad, vaid pigem praktilised soovitused reisimise, kaubanduse, karantiinide ja ravi jaoks. Samas saab riike pidada vastutavaks tagajärgede eest, kui WHO soovitusi täiesti eiratakse.

Tedros märkis, et ainus viis viiruspuhangu peatamiseks on riikidevaheline koostöö.

Pressikonverentsil öeldi, et WHO andmetel on praeguseks 7834 kinnitatud nakkusjuhtumit, millest 7736 Hiinas. Ohvrite arv on 170, kõik surmajuhtumid on aset leidnud Hiinas. Euroopas on neljapäevase seisuga koroonaviirus tuvastatud Prantsusmaal, Saksamaal ja Soomes.

Tedros tänas Hiina riiki ja rahvast kiire ja otsustava tegutsemise eest. Ta märkis, et pärast seda, kui ta kohtus paari päeva eest Hiina president Xi Jinpingiga, on ta veendunud Hiina pühendumises viiruse peatamisel. Tedros rõhutas pressikonverentsil, et rahvusvahelise ohuolukorra väljakuulutamine ei tähenda, nagu oleks Hiina WHO hinnangul viirusega võitlemisel ebaõnnestunud.

"Peamine põhjus, miks me ohuolukorra välja kuulutame, pole mitte see, mis juhtub Hiinas, vaid see, mis toimub teistes riikides," ütles Tedros.

WHO andmetel on väljaspool Hiinat tuvastatud 98 nakkusjuhtumit, kokku 18 riigis.

WHO teatel peab vaktsiinid kiiremas korras välja töötama ning leidma paremaid viise nakkuse tuvastamiseks. Samamoodi aga peab võitlema ka kuulujuttude ja väärinformatsiooniga, märkis Tedros.

Toimetaja: Marko Tooming

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: