Balti peaministrid arutavad Tallinnas taristuprojekte ja EL-i eelarvet ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Balti peaministrite kohtumine. Skvernelis, Karinš, Ratas.
Balti peaministrite kohtumine. Skvernelis, Karinš, Ratas. Autor/allikas: Stenbocki maja

Reedel kohtuvad Tallinnas Eesti peaminister Jüri Ratas, Läti peaminister Krišjanis Karinš ja Leedu peaminister Saulius Skvernelis. Kohtumise fookuses on Rail Baltic ning Euroopa Liidu järgmine pikaajaline eelarve aastaks 2021–2027.

"Eesti koordineerib 2020. aastal Balti Ministrite Nõukogu tööd. Üks meie prioriteete on piirkonna ühenduvuse parandamine. Jätkame tihedat koostööd regionaalsetes energia- ja transpordiprojektides nagu Rail Baltic ning Balti riikide elektrivõrgu sünkroniseerimist mandri-Euroopa süsteemiga, millest on kasu kogu piirkonnale," ütles kohtumise eel Eesti peaminister Jüri Ratas.

"Piirkondlike projektide kiire rakendamine on meie ühistes huvides ning peame nendele tagama võimalikult ulatusliku toetuse Euroopa Liidu järgmisest eelarvest," lisas ta. 

Rail Balticule ja energeetikale pühendatud töösessioonid toimuvad Eleringi ruumides, kus ettevõtte juhatuse esimees Taavi Veskimägi annab ministritele ülevaate regionaalsetest energeetika projektidest ja tulevikku suunatud ideedest. Kohtumisel osalevad ka Läti ja Leedu transpordi eest vastutavad ministrid ja Euroopa Komisjoni esindaja.

Laiemalt käsitletakse Euroopa Liidu eelarve teemasid töölõuna ajal, mil peaministritega liitub Euroopa Komisjoni eelarve- ja haldusvolinik Johannes Hahn, kelle ülesandeks on aidata saavutada EL-i riikide kokkuleppe eelarve osas. Päeva lõpus on plaanis Jüri Ratase ja Johannes Hahni kahepoolne kohtumine.

Eesti, Läti ja Leedu peaministrid ning volinik Hahn annavad kohtumise järel kell 14.30 ühise pressikonverentsi, mida saab jälgida ERR.ee veebiülekandena.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: