Hiina ametlikud andmed: koroonaviiruse tõttu on surnud juba 2118 inimest

Hiina uue koroonaviiruse ohvrite arv tõusis neljapäeval 2118-ni, kui tervishoiuvõimud teatasid veel 114 inimese surmast.

Valdav osa surmajuhtumitest registreeriti provintsipealinnas Wuhanis, kus viirus detsembri lõpus avastati.

Üle riigi on viirusesse nakatunud üle 74 500 inimese.

Hubei tervishoiuametnikud ütlesid, et Wuhanis registreeriti 615 uut nakatumist ja veel 13 mujal provintsis.

Ametnikud aga ütlesid, et nakkusjuhtumite arvu provintsi linnades vähendati varasemaga võrreldes 279 võrra. Seega kasvas tegelik juhtumite arv 349 võrra.

Uute nakatumiste arv on seega järsult vähenenud võrreldes eelmiste päevadega. Kolmapäeval teatati Hubei provintsis 1693 uuest juhtumist.

Hiina muutis taas viirusepatsientide üle arve pidamise meetodit

Hiina teatas neljapäeval, et on muutnud taas uude koroonaviirusesse nakatunute üle arve pidamise meetodit ning arvestab nüüdsest ainult nendega, kelle diagnoos on kinnitatud põhjalike laborianalüüsidega.

Arvestusmeetodit muudetakse viimase kaheksa päeva jooksul juba teist korda. See võib statistikas segadust tekitada ja raskendada haiguse levikul silma peal hoidmist.

Eelmisel nädala teatasid tervishoiuametnikud, et Hubei provintsi ja selle pealinna Wuhani kui epideemia epitsentri patsientide loendisse lisatakse kinnitatud laboriuuringuga diagnoositutele ka need, kelle nakatumine on tuvastatud kliiniliste meetoditega nagu kopsupilt.

Sellega tõusis haigestunute arv 13. veebruaril hüppeliselt - 14 840-le.

Süsteemi muudeti sellepärast, et nukleiinhappeanalüüsi järjekorras on palju patsiente, kelle seisund üha halvenes, seletas Pekingi ülikooli esimese kliiniku peaarst Wang Guiqiang.

"Patsientidel oli vaja aktiivset ravi," sõnas ta.

"Nüüd on olukord Hubeis muutunud... Nukleiinhappeanalüüsi vajavate patsientide järjekorda enam ei ole ja me saame kõiki kahtlaseid või diagnoosimata juhtumeid kiiresti analüüsida."

Jaapan teatas kahest viirusesurmast laeval karantiinis olnute seas

Kaks eakat koroonaviirusesse nakatunut, kes olid Jaapani Yokohama sadamas karantiini pandud kruiisilaeval Diamond Princess, surid, teatas meedia neljapäeval viitega valitsusallikale.

Ohvrid on 80-ndates eluaastates mees ja naine, edastasid rahvusringhääling NHK ja teised meediakanalid.

Jaapani tervishoiuministeerium ei ole uudist kommenteerinud.

Laeval leidis kinnitust rohkem kui 600 inimese nakatumine Hiinast alguse saanud uude koroonaviirusesse.

Lõuna-Korea teatas esimesest uue koroonaviiruse surmajuhtumist

Lõuna-Korea suri esimene inimene uue koroonaviiruse tagajärjel, teatas uudisteagentuur Yonhap neljapäeval.

Riiklik haiguste kontrolli ja ennetuskeskus ei ole üksikasju avaldanud.

Neljapäevase seisuga on Lõuna-Koreas 82 kinnitatud nakkusjuhtu.

Riigi kaguosas asuva Daegu linnapea soovitas neljapäeval linna 2,5 miljonil elanikul nakatumisest hoidumiseks võimaluse korral välja mitte minna. Kodust väljudes kantagu maske, rõhutas ta.

Linnapea Kwon Young-jin esines riigitelevisioonis üle kantud pressikonverentsil seoses 35 uue nakkusjuhtumi registreerimisega Daegus ja ümberkaudsetes linnades.

Kwon väljendas kartust, et nakkuse levik koormab üle linna tervishoiutaristu, ja kutsus keskvalitsust appi.

Tervishoiuametnike sõnul käis 28 inimest viimasest 35 nakatunust jumalateenistusel, millest võttis osa üks haigestunu.

Kirikulisi nakatanud patsient on 60. eluaastates korealanna, kes ei ole viimasel ajal välismaal käinud. Tema analüüsid andsid positiivse vastuse teisipäeval.

Läti politsei pidas kinni viiruse libauudiste kahtlusel noormehe

Läti politsei pidas varem veebruaris kinni 2001. aastal sündinud noormehe, keda kahtlustatakse libauudiste levitamises väidetava koroonaviiruse puhangu kohta Cesises, teatas politsei pressiesindaja Elina Priedite.

Mees peeti kinni veebilehele Aumytests postitatud uudiste eest. Teda süüdistatakse tahtlikult väärate uudiste levitamises veebilehel, mis viis avaliku korra ja samuti riiklike ja kohalike võimude tegevuse põhjendamatu häirimiseni, seisis politsei teadaandes. Ligipääs veebilehele on hetkel blokeeritud, teatati.

Kahtlusaluse suhtes on algatatud kriminaalmenetlus huligaansuse kahtlusel. Süüdimõistmise korral ähvardab teda kaks aastat vangistust.

Politsei ärgitab elanikke mitte toetama libauudiste veebilehti ja nende omanikke libauudiste levitamisega sotsiaalvõrgustikes.

Mitme nädala eest võttis Läti politsei vahi alla ühe teise kahtlusaluse, kes nõudis sotsiaalmeediaplatvormil Facebook väidetavalt "hiinlaste hävitamist".

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: