Norstati uuringu kohaselt on opositsioonierakondade toetus languses

Koalitsioonierakodnade toetus on viimastel nädalatel kasvanud.
Koalitsioonierakodnade toetus on viimastel nädalatel kasvanud. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Ehkki nädala jooksul ühegi erakonna toetus märkimisväärselt ei muutunud, on viimase kolme-nelja nädala jooksul on kerges languses püsinud opositsiooniliste Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) toetus, selgub uuringufirma Norstat kolmapäeval avaldatud ülevaatest.

Viimaste küsitlustulemuste põhjal toetab Reformierakonda 32,6 protsenti, Keskerakonda 21,4 protsenti ja Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda (EKRE) 17,5 protsenti valimisõiguslikest kodanikest. Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (8,3 protsenti), SDE (7,9 protsenti) ning Isamaa (6,6 protsenti). Viimastel kuudel suure tõusu teinud Eesti 200 toetus on pisut langenud, eelmisel nädalal oli see 9 protsenti.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 45,5 protsenti ja opositsioonierakondi 40,5 protsenti vastajatest. Opositsiooni toetus oli viimati nii madalal tasemel vahetult pärast 3. märtsil 2019 toimunud riigikogu valimisi, tõdeb uuringu Norstatilt tellinud MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut.

Nädal tagasi oli koalitsioonierakondade kogutoetus 44,6 protsenti ja opositsioonierakondadel 41,8 protsenti.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 4. veebruaris kuni 3. märtsini. Küsitlused viidi läbi ajavahemikel 04.02-11.02, 13.02-18.02, 19.02-25.02 ja 26.02-02.03 ning nendele vastas kokku 4004 18-aastast ja vanemat Eesti kodanikku.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil – telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel. Uuringu statistiline viga on +/- 1,55 protsenti.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: