Üks Kiviõli koolikriisi esilekutsujatest lahkub poliitikast

Lüganuse vallavõimu vastu protestija plakatiga, kus paremalt esimene on Enno Vinni.
Lüganuse vallavõimu vastu protestija plakatiga, kus paremalt esimene on Enno Vinni. Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Eelmise aasta novembris tehtud avaldusega Kiviõli 1. keskkooli koolikriisile aluse pannud Enno Vinni otsustas poliitikast taanduda.

Lüganuse vallasekretärile pühapäeval esitatud ja valla dokumendiregistris esmaspäeval registreeritud Enno Vinni avalduse põhjal sai ta poliitiline valulävi ületatud.

"Selleks, et vältida jätkuvat oma maine kahjustamist ning säästa tervist, perekonda ja lähedasi, lõpetan igasuguse edasise osalemise poliitikas ning toimetamised kohaliku omavalitsuste valdkonnas – lahkun Lüganuse vallavolikogust ja sellega seotud nõukogudest, töögruppidest ja komisjonidest. Sellega said läbi minu 30 aastat ja 63 päeva kestnud tegemised kohaliku omavalitsuse valdkonnas," kirjutas Enno Vinni seitsmeleheküljelises avalduses.

Eelmise aasta 28. novembril Lüganuse volikogule ja vallavalitsusele tehtud kirjas tegi Enno Vinni ettepaneku uurida väidetavat poliitilist tegevust Kiviõli 1. keskkoolis.

5. detsembril otsustas Lüganuse vallavalitsus, et nad lõpetavad töölepingu 15 aastat Kiviõli kooli juhtinud Heidi Uustaluga. Sellega vallandus koolikriis, mille raames toimus ka õpetajate tunniajane hoiatusstreik.

Kriisile tõi lahenduse see, et Kiviõli 1. keskkooli juhiks kinnitati kooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja Anu Vau, kes töötab Kiviõli 1. keskkooli direktorina alates 10. veebruarist.

Enno Vinni valiti Lüganuse volikogusse Reformierakonna nimekirjas ning tast sai Lüganuse vallavolikogu esimees.

2018. aasta maikuus pidi ta umbusalduse tõttu sellest ametist loobuma ning sama aasta lõpus lahkus ta Reformierakonnast ja oli volikogus fraktsioonitu saadik. Tema asendusliige Lüganuse volikogus on Leino Tammann.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: