Saksamaa sulgeb esmaspäeval piirid

Saksamaa piir läheb kinni.
Saksamaa piir läheb kinni. Autor/allikas: Gabriel Rinaldi / Wikimedia Commons

Koroonaviiruse pandeemia tõttu sulgeb ka Saksamaa ulatuslikult oma piirid Prantsusmaa, Austria, Šveitsi ja Taaniga.

Saksamaa avalik-õigusliku ringhäälingu ARD uudistesaade "Tagesschau" teatas, et piiride sulgemises leppisid kokku liidukantsler Angela Merkel ja mitmete liidumaade juhid. Tulenevalt liidumaade suurest iseseisvusest oli piiride sulgemise otsus keeruline, kuid nüüd on läbimurre saavutatud.

"Koroonaviirus levib kiirelt ja agressiivselt," põhjendas Saksamaa siseminister Horst Seehofer piiride sulgemist. Seehofer ütles ka, et viirus pole veel oma haripunkti jõudnud, mistõttu on oluline teha kõik, selle leviku ahela peatamiseks.

Osaline Saksamaa piiride sulgemine hakkab kehtima esmaspäeva hommikul kella 8-st, kui politsei võtab piiri kontrolli alla.

Kaubavedu Saksamaa ja naaberriikide vahel toimub aga edasi. Ka pendeltöötajad ehk inimesed, kes elavad teisel pool piiri, kuid käivad üle selle tööl, tohivad jätkuvalt piiri ületada. Saksamaa enda kodanikel lubatakse igal ajal uuesti riiki siseneda.

Saksamaa piir Poolaga on juba varem suletud Poola poolt.

Lisaks piiridele sulgevad enamik liidumaid Saksamaal esmaspäeval ka koolid.

Toimetaja: Urmet Kook

Allikas: ARD

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: