Mitmed Eesti lähiriigid sulgesid välismaalastele piirid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1584205380000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Seoses koroonaviiruse levikuga on mitmed Eesti lähiriigid kehtestanud lisaks lennu- ja laevaliikluse piirangutele täiendavaid meetmeid maismaapiiride kontrolliks. Leedu, Poola, Taani ja Norra on andnud teada piiride sulgemisest välismaalastele, eraautod ei pruugi pääseda üle piiri ka transiidiks läbi nende riikide, teatas välisministeerium.

Läti peatab uue koroonaviiruse leviku tõkestamiseks 17. märtsist 14. aprillini kogu rahvusvahelise reisijateveo, teatas peaminister Krišjanis Karinš laupäeval ajakirjanikele. Keeld hõlmab kogu rahvusvahelist lennu-, rongi-, laeva- ja maanteeliiklust.

Leedu kavatseb uue koroonaviiruse ohu tõttu kehtestada kogu riiki hõlmava karantiini, ütles peaminister Saulius Skvernelis laupäeval. Tema sõnul langetab valitsus lõpliku otsuse laupäeva õhtul. "Leedu valitsus ilmselt langetab kell kaheksa õhtul otsuse panna kogu Leedu Vabariigi territoorium karantiini," ütles peaminister.

Leedu BNS-i andmetel kavandatakse järgmisi piiranguid: keelatakse Leetu siseneda välismaalastel, välja arvatud isikud, kes toimetavad riiki hädavajalikku kaupu, ekipaažide liikmed, Leedu kodanike perekonnaliikmed, isikud, kellel on Leedus elamise ja töötamise luba, diplomaadid, NATO sõjaliste missioonide esindajad. Ajutiselt luuakse Läti ja Eesti kodanikele humanitaarkoridor kodumaale naasmiseks. Vähendatakse piiripunktide arvu, mille kaudu on võimalik Leetu siseneda.

Leedu kodanikel keelatakse reisida viirusest haaratud riikidesse kõigi transpordivahenditega. Samuti kaalutakse võimalust keelata välismaale sõitmine, kui tegemist pole töölähetusega. Kaubaveod jätkud.

Poolas taastatakse laupäeva südaööl vastu pühapäeva piirikontroll kõikides piiripunktides ning seejärel välisriigi kodanikud Poola siseneda ei saa. Poola sisenemine ei ole võimalik ka transiidi eesmärgil Eestisse naasvatel kodanikel. Samal hetkel peatatakse rahvusvaheline lennu- ja rongiliiklus. Poola saavad siseneda Poola kodanikud ning nende pereliikmed, Poola ajutise ja alalise elamisloa ning tööloa omanikud, kes peavad riiki saabumise järel jääma koju 14-päevasesse karantiini.

Rahvusvahelisele kaubaveole Poolas piiranguid ei ole, piiriületuseks avatud piiripunktide loetelu on kättesaadav saatkonna veebilehel. Rahvusvahelist kaubavedu teostavatele autojuhtidele ei ole riiki sisenemisel. karantiinikohustust. Piirangud kehtivad esialgu kümme päeva.

Taani välispiir suleti laupäevast 13. aprillini, sisse pääsevad Taani elanikud, Taanis töötavad mittetaanlased ja kaubad. Käesoleval hetkel saavad transiitreisijad veel Taani lennujaamade kaudu koju naasta. Inimestel, kes ei ela Taanis ega tarni riiki toidukaupu, on keelatud riiki siseneda. Reisivatel taanlastel soovitatakse naasta Taani, nemad saavad koju, välismaalased lubatakse riiki aga vaid mõjuva põhjusega, nagu tõestatav elu- või töökoht, kaubavedu, külastama raskelt haigeid sugulasi või alaealist last.

Norras suletakse alates 18. märtsist üheksa riigisisest lennujaama, et säilitada võimekus hallata lennujaamu vähendatud personaliga. Gardermoeni lennujaam töötab edasi, nagu tavaliselt.

Kõik välismaalased väljastpoolt Põhjala riike saadetakse tagasi, kui neil pole kohta, kus olla 14 päeva koduses karantiinis. Tagasilennu reisi oodates paigutatakse reisijad karantiini lennujaama hotelli.

"Eesti kodanikud, kes soovivad pöörduda koju, kontakteeruge oma reisipakkujaga, leidmaks viis naasta koju,"  rõhutas välisminister Urmas Reinsalu. "Piiride sulgemisel – nii lennu-, laeva- kui ka maismaaliiklust puudutava – ei pruugi mõne päeva pärast Eestisse tagasipöördumine enam võimalik olla. Eestis viibivatel kodanikel lähiajal välisreisiplaane teha ei tasu," lisas ta.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: