EL plaanib sulgeda kuuks ajaks oma välispiiri

Foto: Siim Lõvi /ERR

Euroopa Liit kavatseb sulgeda kuuks ajaks oma välispiiri, et koroonaviiruse levikut pidurdada. Euroopa Liidu juhid andsid sellest teada konverentskõnes G7 riikide juhtidele.

Euroopa Liidu välispiiri lukkupanekul lubab komisjoni president Ursula von der Leyen ka vajadusel erandite tegemist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Muidugi tulevad erandid, näiteks Euroopa Liidu kodanikele, kes naasevad koju, meditsiinitöötajatele, arstidele ja õdedele, uurijatele, kes töötavad selle tervisekriisi lahenduse leidmise nimel, ja inimestele, kes liiguvad piirialadel edasi-tagasi, kes töötavad näiteks mõlemal pool piiri. Sellised erandid tulevad. See piirang peaks kehtima esialgu 30 päeva," rääkis Leyen.

Euroopa Komisjon kutsub riike samas ühenduse sisepiiridel piiranguid rakendama koordineeritult ja sellisel moel, et inimesed piiridel hätta ei jääks ja kaupade liikumine ohtu ei satuks.

Kontrollimeetmed ei tohiks katkestada tarneahelaid ja riigid peaksid kaubavedudele prioriteetse ehk nii-öelda rohelise rea tagama. Näiteks Leedu ei ole Poolaga saanud piiriületuses kokkuleppele, mistõttu on vähemalt 400 autot endiselt ootamas Poola-Saksamaa piiril sissepääsu.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: