MKM muutis taas meelt: laevareisid Paldiski ja Sassnitzi vahel jätkuvad

{{1584948960000 | amCalendar}}
Tallinki laev Star.
Tallinki laev Star. Autor/allikas: Tallink Grupp

Kuigi majandus- ja kommunikatsiooniministeerium teatas reedel Tallinkile, et ütleb 27. märtsist ennetähtaegselt üles lepingu, millega riik tellib laevareise Paldiski ja Sassnitzi (Põhja-Saksamaa) vahel, otsustas ministeerium esmaspäeval, et reise jätkatakse varem kokkuelepitud mahus ehk kuu aega.

"Kuigi täna on piirid taas lahti, ei ole täit kindlust, et see nii ka jääb," ütles majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) avalike suhete juht Rasmus Ruuda ERR-ile.

Tallink Grupp avaldas teisipäeval Paldiski-Sassnitzi liinil opereeriva laeva Star uue graafiku alates sellest reedest, 27. märtsist kuni 18. aprillini. 

Uue graafiku kohaselt on Stari väljumised: Sassnitz–Paldiski liinil esmaspäeviti, kolmapäeviti, laupäeviti ning Paldiski–Sassnitzi liinil teisipäeviti, reedeti, pühapäeviti.

Star väljub Paldiskist Sassnitzi kõigil väljumistel kell 20 kohaliku aja järgi ning Sassnitzist Paldiskisse kõigil väljumistel kell 19 kohaliku aja järgi. Reis Paldiski ja Sassnitzi vahel kestab ligikaudu 20 tundi. 

MKM ja AS Tallink Grupp sõlmisid 19. märtsil liiniveolepingu kiire parvlaevaga erakorralise meetmena reiside teostamiseks liinidel Paldiski (Eesti) – Sassnitz (Põhja-Saksamaa) ja Sassnitz (Põhja-Saksamaa) – Paldiski (Eesti).

20. märtsil saatis MKM-i kantsler Ando Leppiman aga Tallinkile kirja, kus teatas, et lepingu kohaselt on tellijal ehk MKM-il õigus leping ennetähtaegselt lõpetada, kui takistused Eestisse toovatel maismaa transpordikoridoridel, sh riigipiiride ajutine sulgemine, reisijate ja kaupade transpordiks, on ära langenud või parvlaeva täitumus on alla 1/3 maksimaalsest sõidukite mahutavusest, teatades sellest vedajale ette kolm tööpäeva.

"Käesolevaga teatame, et tellija kasutab lepingust tulenevat õigust ja ütleb lepingu üles alates 27. märtsist 2020, sellest tulenevalt loeme viimaseks tellitud reisiks 26. märtsil kell 19 Sassnitzist väljuva ja Paldiskisse 27. märtsil jõudva reisi. Lepingu sõlmise ajal esinenud takistused Eestisse toovatel maismaa transpordikoridoridel kaubaveokite jõudmiseks Eestisse on käesolevaks hetkeks ära langenud, mistõttu puudub riigil vajadus teenuse jätkuvaks tellimiseks," kirjutas Leppiman reedel välja saadetud kirjas.

Paldiski-Sassnitz-Paldiski liinil ajutiselt riigi tellimusel sõitev Tallinki laev Star võtab peale 100 veokit ja kümme reisijate sõidukit. Laev saab pardale võtta kuni 330 reisijat. Kõik Stariga reisijad majutatakse kajutitesse. Laeva komplekteerimisel on prioriteediks toiduainete ja ravimite veosed.

Toimetaja: Huko Aaspõllu, Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: