Jaan Toots saab EAS-i nõukogu liikmeks

{{1585119360000 | amCalendar}}
Jaan Toots.
Jaan Toots. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu nimetas EAS-i nõukogu liikmeks keskerakondlasest ettevõtja Jaan Tootsi.

"Nimetan Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse nõukogu liikmeks tema kirjalikul nõusolekul Jaan Tootsi volituste kestvusega kolm aastat," kirjutas Karu 23. märtsil allkirjastatud käskkirjas.

Ettevõtja Jaan Toots on 6. maist 2019 Keskerakonna liige. Ta pälvis hiljuti avalikkuse tähelepanu sellega, et viis Keskerakonna Tartu piirkonnas läbi võimupöörde ja tõusis selle esimeheks. Sisevõitlus päädis aga Keskerakonna väljakukkumisega ülikoolilinna võimuliidust.

2019. aasta riigikogu valimistel kandideeris Toots riigikogu valimistel Keskerakonna nimekirjas Tartus teise numbrina. Ta sai 871 häält ja valituks ei ostunud.

Jaan Toots on olnud aastaid Edgar Savisaare lähedane toetaja. 2011. aastal oli Toots Rahvaliidu peaministrikandidaat. Rahvaliit kogus neil valimistel aga vaid 2,1 protsenti toetust ja kukkus riigikogust välja.

Karu nimetas EAS-i nõukogu uueks liikmeks ka EKRE liikme Arne Randmaa. Lisaks kuuluvad EAS-i nõukogusse Kaia Sarnet, Marko Pomerants, Rain Epler ja Viljar Lubi.

EAS-i nõukogu esimees on Kersti Männik

EAS-i nõukogu valis kolmapäeval oma uueks esimeheks keskerakondlasest ettevõtja Kersti Männiku. Senine nõukogu esimees Arvi Lossmann palus ennast EAS-i nõukogust taandada.

2000. aastal loodud Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus on majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi haldusalas olev riiklik sihtasutus, mille eesmärk on arendada Eesti majandust.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: