Eestlanna Hispaanias: tervishoiusüsteemi töövõime piirid on ületatud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: SCANPIX/Reuters

Eelmise majanduskriisi järel tehtud kärped Hispaania tervishoius on viinud koroonaviiruse epideemia tõttu viimase piirini nii tervishoiusüsteemi kui ka personali, rääkis Hispaanias elav Laura Tibbo neljapäeval Vikerraadio saates "Uudis+".

"Madridi messikeskuse hoonesse taheti algul rajada varjupaik kodututele, aga ühe päevaga muutsid linnaametnikud meelt ja tegid sinna haigla, sest olukord hullenes nii kiiresti," ütles Tibbo.

Hispaanias on tagasi tööle kutsutud pensionile läinud arstid, kelle abi kasutatakse telefoninõustamisel, haiglates on tööd saanud ka meditsiinitudengid. Arste välismaalt nagu Itaalias, pole aga riiki veel jõudnud, sõnas Tibbo.

Suur probleem on kaitsevahendite puudus, millele loodetakse lahendust tulevatel nädalatel, kui riiki peaksid jõudma suured tellimused Hiinast. Samuti on kaitsevahendite tootmisega alustanud kohalikud ettevõtted, lisas Tibbo.

Barcelonas elava Tibbo sõnul aitas viiruse levikule oluliselt kaasa inimeste tegevus nädalavahetusel pärast karantiini välja kuulutamist.

"Kui karantiin välja kuulutati, sõitsid tuhanded inimesed Madridist mujale Hispaaniasse, eriti rannikualadele ja väikestesse linnadesse nädalavahetust veetma," ütles Tibbo, lisades, et selle tõttu jõudis viirus ka paikadesse, kuhu see muidu poleks jõudnud.

Nüüdseks laialdase liikumiskeelu välja kuulutanud Hispaanias tagatakse korda karmide karistustega. Politsei võib põhjuseta õues viibivaid inimesi karistada 600 – 30 000 euro suuruse trahviga. Õues käimiseks on Hispaanias luba ainult loetud põhjustel, ka tööl käimiseks on vaja kaasas kanda ettevõtja poolt välja antud luba.

Neljapäeva pärastlõunaks oli Hispaanias diagnoositud haigeid 56 188 inimest ning surmajuhtumeid 4089.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: