USA päästepaketi hääletus esindajatekojas lükkus natuke edasi

Vabariiklasest esindajatekoja liige Thomas Massie.
Vabariiklasest esindajatekoja liige Thomas Massie. Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

USA esindajatekoja hääletus 2,2 triljoni dollari suuruse päästepaketi üle reedel muutus keerulisemaks pärast seda, kui vabariiklasest rahvasaadik ähvardas hääletuse edasi lükata.

Päästepaketi vastane, vabariiklasest rahvasaadik Thomas Massie viitas Twitteris võimalusele, et nõuab  rahvasaadikute hääletuse korraldamist koha peal Washingtonis Kapitooliumis. 

Esindajatekoja saadikud lootsid viia hääletuse läbi distantsilt koroonaviirusega seoses kehtestatud piirangute tõttu. 

Teised vabariiklased üritavad aga isepäise erakonnakaaslase meelt muuta, ütles üks esindajatekoja nõunik. 

Kui Massie nõuab siiski hääletust istungisaalis, siis nõuniku sõnul peavad vabariiklased võimalikuks reedeks saja seadusandja jõudmist Kapitooliumisse. Demokraadid ärgitasid seadusandjaid, kes on vähegi selleks võimelised, Washingtoni tulema. 

Kui reedeks hääletuseks vajalikku kvoorumit ehk 216 rahvasaadikut kohale ei tule, siis peavad saadikud tulema kohale laupäevaks. 

"Suundun Washingtoni hääletama pandeemia seadusandluse üle. Kuna üks kongressiliige keeldub erakorralisest meetmest, peab terve kongress tulema tagasi esindajatekotta hääletama," ütles vabariiklasest parlamendiliige Peter King Twitteris. "Nakkuseoht ja seaduse edasi lükkumise oht. Häbiväärne. Vastutustundetu."

Kolmapäeval kiitis USA ajaloo suurima päästepaketi heaks senat 96 poolthäälega ja mitte ühegi vastuhääleta. 

Vabariiklased, demokraadid ja Valge Maja jõudsid lõpuks üksmeelele paketis, mis sisaldab toetusi üksikisikutele ja ettevõtetele. Samuti toetab see haiglaid, kus valitseb puudus vahenditest, ning ühtlasi laiendatakse meetme abil ka töötuskindlustust. 

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: