Prokuratuur saatis Narva korruptsiooniasja üldmenetluses kohtusse

Aleksei Voronov.
Aleksei Voronov. Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Prokuratuur saatis Narva korruptsiooniasja üldmenetluses kohtusse, eelistung toimub 17. aprillil.

Viru ringkonnaprokuratuur teatas, et esitas 64-aastasele mehele süüdistuse suures ulatuses altkäemaksu andmises. Süüdistuse kohaselt lubas ja andis 64-aastane mees ajavahemikus 2018. aasta juunist kuni 2019. aaasta märtsi lõpuni AS-i Narva Vesi juhatuse ja Narva linnavolikogu liikmele suures ulatuses altkäemaksu.

Vastutasuks lubas AS-i Narva Vesi juhatuse liige ettevõtte poolt korraldatud hangete läbiviimise käigus tagada eelistingimused, mis võimaldaksid mehega seotud ettevõtetel võita hankemenetlusi ja sõlmida hankejärgselt töövõtulepingud.

Altkäemaksu andmisel aitas mehele kaasa tema 45-aastane naine. Talle esitas prokuratuur süüdistuse suures ulatuses altkäemaksu andmisele kaasaaitamises.

Kriminaalmenetlust juhtinud ringkonnaprokuröri Kalmer Kase sõnul tuleb taunida ebaausalt eeliste saamist. "Korruptsioon õõnestab inimeste turvatunnet ja ametnike usaldusväärsust. Igaüks peaks mõistma ausa käitumise väärtust ning vältima mistahes samme, mis võiksid viia altkäemaksusuhte tekkimisele," selgitas prokurör.

Keskkriminaalpolitsei pidas mullu märtsi lõpus korruptsioonikahtluse tõttu kinni mitu Narva Vee töötajat. Vee-ettevõtte juht Aleksei Voronov läks juunis prokuratuuriga kokkuleppele ja mõisteti aastaks vangi. Kahe inimese suhtes lõpetati kriminaalasi asitõendite puudumise tõttu ning kolme inimese puhul oportuniteediga, kaks kahtlusalust lähevad aga kohtu alla.

Keskkriminaalpolitsei pidas 26. märtsil kinni Voronovi ja veel kuus inimest ning juulis mõistis kohus Voronovile toimingupiirangu rikkumise, suures ulatuses altkäemaksu võtmise ja hankenõuete rikkumise eest neli aastat ja kuus kuud vangistust.

Oma ametiseisundit kasutades lõi AS-i Narva Vesi juhatuse liige Voronov prokuratuuri teatel oma tuttavatele eelisolukorra teiste hankes osalejatega võrreldes ning kohandas hanketingimusi oma soosikutele sobivaks, võimaldas hanke käigus muuta pakkumisi, kindlustades seeläbi tuttavatele hankevõidud.

Linnavolikogu liikmena aitas Voronov süüdistuse järgi kaasa Narva linnavalitsusest ehitusloa saamisele ja hankeprojektide kinnitamisele ning sai vastutasuks altkäemaksu.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: