Kohus mõistis ärimees Berezovski Voronovile altkäemaksu andmises süüdi

Viru maakohus mõistis reedel ärimees Sergei Berezovski altkäemaksu andmises süüdi ja määras talle kahe-aastase vanglakaristuse, millest ta peab ära kandma kolm kuud. Samuti sai mees kolme-aastase ettevõtluskeelu.

Kohus otsustas, et end osaliselt süüdi tunnistanud Berezovski andis pika aja jooksul tollal AS-i Narva Vee juhatusse ja Narva linnavolikku kuulunud Aleksei Voronovile altkäemaksu. Vastutasuks lubas eelmisel aastal korruptsioonis süüdi mõistetud Voronov tagada Berezovskile AS Narva Vee korraldatud hangete läbiviimise käigus eelistingimusi.

Sergei Berezovski abikaasa Kiira Berezovskaja, keda süüdistati altkäemaksu andmisele kaasaaitamises, mõistis kohus õigeks.

Prokuratuur on rahul, et altkäemaksu andja on mõistetud süüdi, kuid seda, kas prokuratuur kaebab otsuse edasi, otsustatakse seaduses ette nähtud seitsme päeva jooksul.

"Kõige murelikumaks teeb mind Sergei Berezovskile mõistetud karistus ja see, et ta peab osaliselt karistuse vanglas ära kandma, vähemalt kolm kuud. Selles osas ma leian, et see otsus on pisut karm," ütles kohtualuse kaitsja, vandeadvokaat Dmitri Teplõhh.

 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: