Neljarajaline Kose-Võõbu maanteelõik avatakse augustis

Tee-ehitus.
Tee-ehitus. Autor/allikas: Maanteeamet

Tallinna-Tartu maantee uus neljarajaline lõik Koselt läbi Ardu Võõbuni saab kasutusvalmis augustiks.

"Mõlemad lõigud – Kose-Ardu ja Ardu-Võõbu – on kavas avada liiklusele selle aasta augustis," ütles maanteeameti peadirektor Priit Sauk ERR-ile. Ta lisas, et septembrist detsembrini, kui uuel teel juba sõita saab, tehakse neil lõikudel veel viimistlustöid.

Ehkki tänu soojale talvele sai ehitaja ka sel ajal töid teha, siis lõigu valmimist see ei kiirenda, märkis Sauk. "Tööd kulgevad plaanitud ajakavas. Kuigi talv oli tavapärasest soojem, siis suuri tee-ehitustöid ei tehtud, sest ilmaolud on muutlikud. Teede ehitamise põhihooaeg algab aprillis," märkis ta.

Sauk ütles ka, et maanteeametil ei ole plaanis juba valminud teelõike osaliselt varem avada. "Seega, mõlemad lõigud soovime liiklusele avada augustis," rõhutas ta.

Kui detsembris sai ehitaja objektil paigaldada geotekstiili, ehitada killustikalust, teha alumise asfaldikihi ehitustöid ja nõlvade kindlustustöid, paigaldada äärekive ning konsoole, siis praegu on käsil WC-de ehitus, ulukitarade paigaldus, piirete ehitus, haljastustööd, liikluskorraldusvahendite paigaldus ja killustikaluste ehitus.

2018. aastal alustatud Kose-Ardu 12,7 kilomeetri pikkune maanteelõik läheb maanteeameti andmetel maksma 86,12 miljonit ning Ardu-Võõbu 15,3-kilomeetrine lõik 60,14 miljonit eurot.

Teelõigu projektkiiruseks on kavandatud 120 km/h, tegemist oleks I klassi maanteega. Tee kulgeb täiesti uuel trassil, kasutusse jääb ka vana maantee.

Kui Kose-Ardu-Võõbu lõik valmis saab, algab 18-kilomeetrise Võõbu-Mäo lõigu ehitus.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: