Reisijatevedu Soome suunal jätkub vähemalt järgmise nädalani

Tallinki uusim laev Megastar
Tallinki uusim laev Megastar Autor/allikas: Tallink/Andres Raudjalg

Kuivõrd Soome valitsus pole siiani suutnud otsustada, kas ja kuidas hakatakse piirama laevadel reisijatevedu Soome, saab Tallink kindlasti kuni käesoleva nädala lõpuni ja osa järgmisest nädalast reisijate vedamist Helsingisse ja Turusse jätkata.

Soome valitsus kehtestas esmaspäeval uued, karmimad piirangud, mis puudutavad ka reisijatevedu laevadel Soome ja Eesti ning Soome ja Rootsi vahel. Plaani järgi ei võta Soome suunal laevad enam reisijaid peale, küll saaksid reisijad laevale, kui soovivad Eestisse sõita.

Tallink Grupile laekus neljapäeva õhtul Soome transpordi- ja kommunikatsiooniametilt (Traficom) informatsioon, et reisijatevedu Soome suunal sel nädalal siiski jätkub, kuna piirangu kehtestamise osas pole Soome ametkonnas selle nädala jooksul kokkuleppele suudetud jõuda, ütles ERR-ile Tallinki kommunikatsioonijuht Katri Link.

Reisijatel on seega praeguse seisuga endiselt võimalik reisida nii Soome, kui Soomest välja. Tallink Grupi laev Megastar jätkab reisijatevedu Tallinna-Helsingi liinil mõlemal suunal ning laevad Baltic Princess ja Galaxy jätkavad reisijatevedu Turu-Stockholmi liinil mõlemal suunal.

Reisijatevedu jätkatakse, kuni Soome ametivõimud ei anna korraldust reisijateveo piirangu rakendamiseks. Tallinkile teadaolevalt jätkuvad arutelud piirangu kehtestamise teemal järgmisel nädalal.

Erijuhud - näiteks, kas piirangute rakendudes kaob Soome sõitmise võimalus ka vahetusautojuhtidel - pole kõik veel lõpuni selged. T

Välisministeeriumist öeldi reedel ERR-ile, et võimalike erandite osas käivad Soomega praegu läbirääkimised, seega ei saa midagi konkreetset veel öelda.

Piirangu kehtestamise info saadeti kõigile Soome ja lähiriikide vahel opereerivatele laevafirmadele selle nädala esmaspäeval Soome transpordi- ja kommunikatsiooniameti poolt. Esmaspäeval saadetud kirjas paluti kõigil laevafirmadel lõpetada Soome suunal reisijatevedu alates kolmapäevast, 1. aprillist.

Laevafirmad alustasid ettevalmistusi korralduse täitmiseks, kui teisipäeval saabus uus teade, et piirangu kehtestamine viibib ning täiendavat informatsiooni antakse laevafirmadele esimesel võimalusel.

Tallinki laevadest sõidab Tallinna ja Helsingi vahel praegu vaid Megastar, mida Soome toetab rahaliselt, et kaubaveod Eesti ja Soome vahel jätkuksid.

Megastar teeb praegu graafiku järgi kuus reisi päevas.

Turu-Stockholmi liinil sõidab kaks Tallinki laeva - Galaxy ja Baltic Princess, mõlema tegevust liinil toetab kaubavedude jätkamiseks samuti Soome riik. Nii Megastari kui ka Galaxy ja Baltic Princessi liinil jätkamist toetab Soome riik esialgu juuni keskpaigani, ütles Link.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: