Galerii: Eestisse jõudis suur partii isikukaitsevahendeid

{{1586091300000 | amCalendar}}

Pühapäeva pärastlõunal maandus Tallinna lennuväljal Vene lennufirma Ikar Airlinesi lennuk, mille pardal jõudis ettevõtete Magnum ja Semetron koostöös Eestisse kolm miljonit kaitsemaski.

Enamik saabunud maskidest jõuab apteekidesse jaemüüki uue nädala keskel, teatas ravimite hulgimüüja Magnum. 

Magnum AS-i juhatuse esimehe Ahti Kallikormi sõnul ei tasu veel esmaspäeval
apteeki maskide järele minna. "Maskid jõuavad apteekidesse teisipäeval,
kolmapäeval. Homme ei tasu kindlasti maskide pärast apteeki minna."

Üleilmse nõudluse tõttu on Hiinast isikukaitsevahendite tellimine keeruline, kuid Semetroni juhatuse liikme Martin Minini sõnul pole saabunud partii kindlasti viimane.

Ta paneb siiski inimestele südamele osta maske mõistlikus koguses. "Loodame, et juba esmaspäevast saame tolliprotseduurid lahti, siis paari päeva jooksul müüki. Siin oli ka suur soov meie riigi kriisikomisjoni juhilt Jaak Aabilt, et ärge jookske tormi, võtke mõistusega ja ostke ikkagi oma pere jaoks ja mitte kõikidele ümberringi. /.../ Nädal-kaks ja siis peaks kindlasti tulema juba uusi peale. Õnneks pole meie ainukesed tarnijad," rääkis Minin "Aktuaalsele kaamerale".

Ka terviseamet soovitab inimestel mitte hakata maske kokku ostma, vaid planeerida nende kasutamist vastavalt käikudele rahvarohketesse kohtadesse.

"Maski kandmine terve inimese poolt ei ole tõenduspõhine. Küll aga on rahvusvahelised organisatsioonid ja teaduseksperdid täna arutamas seda, kas anda üldine soovitus. /.../ Haigestunud inimene võib olla nakkuslik juba enne haigussümptomite ilmnemist üks kuni kaks päeva. /.../ Selle mööndusega maski kandmine avalikus kohas omab teatud efekti ehk inimene endale teadmata ei nakata sellise tõenäosusega teisi inimesi," selgitas terviseameti erakorralise meditsiini osakonna juht Martin Kadai.

Selleks, et maske jätkuks võimalikult paljudele soovijatele kuni järgmise
koguse saabumiseni, on ühel inimesel võimalik osta maksimaalselt üks pakk,
mis sisaldab 50 maski, lisas Magnum pressiteates. Ühe maski soovituslik jaehind on selle partii puhul alla 70 sendi, kuigi otsustajaks on iga apteek ise.

Kokku toovad ettevõtted, keda aitas ka välisministeerium, Hiinast Eestisse kolm miljonit maski, millest miljoni ostab riik, pool miljonit läheb Semetronile ja poolteist miljonit Magnumi kaudu jaemüüki.

 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: