Pühapäeval saabuvast kolmest miljonist maskist müüakse kaks miljonit apteekides

Haabersti Rimi täidab valitsuse korraldust ja laseb inimesi poodi sisse jaokaupa. Mõnel inimesel on ka mask ees.
Haabersti Rimi täidab valitsuse korraldust ja laseb inimesi poodi sisse jaokaupa. Mõnel inimesel on ka mask ees. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Pühapäeval saabub Eestisse ettevõtete Magnum ja Semetron koostöös esimene suurem partii isikukaitsevahendeid, mis sisaldab kolm miljonit kaitsemaski. Suurem enamus maskidest suunatakse apteekidesse jaemüüki, teatas ravimite hulgimüüja Magnum.

Magnum AS juhatuse esimehe Ahti Kallikormi sõnul hoitakse pöidlad pihus, et homne tarne kenasti kohale jõuaks. "Loodetavasti on Eesti inimestel võimalik soetada maske apteegist järgmise nädala esimeses pooles," ütles Kallikorm.

Selleks, et maske jätkuks võimalikult paljudele soovijatele kuni järgmise koguse saabumiseni, on ühel inimesel võimalik osta maksimaalselt üks pakk, mis sisaldab 50 maski. Ühe maski soovituslik jaehind on selle partii puhul alla 70 sendi, kuigi otsustajaks on iga apteek ise.

Kallikormi sõnul on maske on võimalik saada ka e-apteegist.

Kaks miljonit maski suunatakse apteekidesse jaemüüki ning osa neist jagatakse ettevõtete poolt heategevuse korras. Miljon maski läheb Eesti riigile, et aidata eesliinil tegutsevaid asutusi.

Magnum kutsus pressiteate vahendusel inimesi üles mõistlikkusele maskide varumisel ja rõhutas, et nii apteegis kui ka väljaspool tuleb juhinduda eriolukorra reeglitest, mis on kehtestatud viiruse leviku tõkestamiseks.

"Head inimesed, palun arvestage, et apteegis ja sellest väljaspool kehtivad kõik eriolukorra reeglid, sh 2 meetrise vahe hoidmise nõue. Teeme koostööd ka kaubanduskeskustega, et reguleerida nõuetest kinnipidamist," ütles Kallikorm.

Magnumi teatel oli suureks abiks ka välisministeerium.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: