Soome peaministripartei möödus populaarsuselt Põlissoomlastest

Soome peaministri Sanna Marini partei tõusis erakondade reitingutes esikohale.
Soome peaministri Sanna Marini partei tõusis erakondade reitingutes esikohale. Autor/allikas: SCANPIX / Lehtikuva / Markku Ulander

Koroonakriis on suurendanud Soome peaministri Sanna Marini Sotsiaaldemokraatliku Partei (SDP) populaarsust ja see tõusnud kõige populaarsemaks erakonnaks.

Peaministripartei toetus on kasvanud märtsiga võrreldes 3,3 protsendipunkt võrra ja ületab nüüd Põlissoomlaste oma, selgub ajalehe Helsingin Sanomat tellitud värskest küsitlusest. 

SDP-d toetab 20,4 protsenti ja Põlissoomlasi 20,2 protsenti vastanutest.

Pikalt gallupeid juhtinud Põlissoomlaste toetus langes 1,4 protsenti võrra, andes sotsiaaldemokraatidele 0,2-protsendise edumaa.

Koroonakriis on SDP toetust suurendanud ja selle põhjuseks peetakse Marini kui peaministri vastutust kriisimeetmete eest ning sellega kaasnenud meediatähelepanu.

Küsitlusele vastanud soomlased on Marini tegutsemisega kriisis üldjoontes rahul.

SDP toetuse kasvu näitas ka Yle eelmise nädala arvamusküsitlus, milles sotsiaaldemokraadid tõusid kolme protsendi võrra ja jõudsid üsna Põlissoomlaste kannule.

Kolmandal positsioonil on arvamusküsitluses opositsiooniline Koonderakond (Kokoomus) 16,8 ja neljandal Keskerakond 12,6 protsendiga.

Roheliste toetus on langenud 1,2 protsendi võrra 11,2 protsendini.

Valitsuserakondade kogutoetus on tõusnud märtsi 52,5 protsendilt 55,8 protsendile.

Küsitluse viis 16. märtsist 15. aprillini 2360 inimese hulgas läbi Kantar TNS.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: STT-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: