Kirikute nõukogu soovib eriolukorra piirangute leevendamist kirikutes

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Kirik. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Eesti Kirikute Nõukogu president, peapiiskop emeeritus Andres Põder tegi valitsusele ettepaneku, et alates 1. maist võiks leevendada eriolukorraga kehtestatud piiranguid kirikutes, v.a Tallinnas ja Kuressaares, kus leevendused rakenduks 15. maist.

Põder kirjutab, et tänu jumalale, valitsuse, kriisikomisjoni, terviseameti ning kõigi teiste asjaomaste struktuuride ja kogu rahva ühisele jõupingutusele on koroonaviiruse haiguse COVID-19 levik Eestis pidurdumas. Seetõttu esitavad Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) liikmeskirikute juhid omapoolsed ettepanekud jumalateenistusliku elu ja muu kirikliku tegevuse taastamiseks EKN-i liikmeskirikutes. 

Ettepanekuga lubataks koguduse osavõtul jumalateenistuste läbiviimne pühakodades kuni eriolukorra lõpuni ja tavapärase elu taastumiseni neljal tingimuse.

Esiteks, kiriku- või koosolekusaalis on tagatud sisse- ja väljapääsude lähedal desinfitseerimisvahendite olemasolu, samuti teavitus desinfitseerimisvahendite olemasolu kohta mujal kirikus. Vastasel korral ei ole lubatud kirikusse siseneda ega seal viibida.

Teiseks, kirikus võib jumalateenistusel viibida või seal ringi liikuda üksi või kahekesi, hoides teistega püsivalt vähemalt kahemeetrist vahemaad (2+2 reegel). See nõue kehtib ka vaimulike, muusikute ja teiste jumalateenistuse ettevalmistamise või läbiviimisega seotud isikute kohta. Erandiks on sama perekonna liikmed.

Kolmandaks, tagatakse, et kirikusse ei sisene ja seal ei viibi rohkem inimesi kui võimaldab kiriku jumalateenistuse ruumi suurus (4m2/inimese kohta). Sissepääsu juurde nähtavale kohale tuleb paigutada vastav info maksimaalse lubatud inimeste arvuga ja takistada arvu täitumisel uute inimeste sisenemine.

Neljandaks, armulaua jagamisel, samuti teiste sakramentide ja ametitalituste toimetamisel kasutab vaimulik isikukaitsevahendeid, infektsiooni vältimiseks jälgitakse desinfitseerimis- ja hügieeninõudeid ning välditakse füüsilist kontakti.

Nimetatud leevendused võiks EKN-i liikmeskirikutes rakenduda 1. maist 2020, välja arvatud Tallinn ja Kuressaare, kus need rakenduks 15. maist.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: