Maksuamet: olukord hakkab ka teistes sekorites halvenema

{{1589775720000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Maksuameti juht Valdur Laid Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Maksu- ja tolliameti (MTA) andmetel on kriisi tõttu kõige rohkem kannatanud majutus- ja toitlustus- ning kunsti, meelelahutuse ja vaba aja teenuste ettevõtted, kuid ka teised sektorid võivad hakata vaikselt kukkuma.

MTA peadirektor Valdur Laid ütles esmaspäevasel pressikonverentsil, et vaadates töömaksude tasumisi aprillis, ei ole olukord möödunud kuuga võrreldes halvenenud.

"Enam kui 11 500 ettevõttel on tekkinud probleeme, just eriolukorra ajal. Proovime olla võimalikult paindlikud, kuid see eeldab, et deklaratsioonid on esitatud ja tegeletakse oma võlgade ajatamisega," ütles Laid.

MTA strateegilise analüüsi valdkonna peaspetsialist Imbi Kaunismaa ütles, et tänaseks on tasumata 42 miljonit eurot deklareeritud kohustustest, möödunud kuul oli selleks summaks 39 miljonit eurot.

Kõige suurema osa ehk 22 protsenti tasumata kohustustest tuleb töötlevast tööstusest, ütles Kaunismaa.

Valdkondades on enim tasumata summasid majutus- ja toitlustusettevõtetes. Tasumata on koguni 57 protsenti deklareeritud kohustustest.

"Rohkem kui poolel majutus- ja toitlustusettevõtetest on keskmine väljamakse olnud väiksem kui miinimumpalk. See tähendab, et väga palju ettevõtetest on kasutanud töötukassa meedete abi, et palka välja maksta," ütles Kaunismaa.

Majutus- ja toitlustusettevõtetes on Kaunismaa sõnul töökohtade arv vähenenud kümnendiku võrra. Töökohad on vähenenud ka kunsti, meelelahutuse ja vaba aja valdkonnas.

"Teistes sektorites veel ei ole näha nii suuri kukkumisi kui neis kahes, kuid arvata võib, et ta vaikselt hakkab edasi liikuma," ütles Kaunismaa.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: