Tallinna ringtee uus lõik ehitatakse esimese klassi maanteeks

Mitu Tallinna ringtee suurt liiklussõlme on kohe-kohe valmimas ning järgmise suure tööna on kavas esimese klassi maanteeks ehitada Kanama-Valingu vaheline lõik. Maanteeameti pikemate plaanide kohaselt peaks kuue aasta pärast olema võimalik sõita Väost Keilasse mööda 2+2 maanteed.

"Maade omandamine on lõppjärgus, on vaja mõningad dokumendid ära vormistada ja siis tegelikult projekt on valmis, me saaksime juba ehitushanke välja kuulutada, see võtab kolm-neli kuud ja sealt edasi saab juba ehitada," ütles maanteeameti põhja teehoiu osakonna juhataja Janar Tükk.

Tallinna-Pärnu maanteega ristuva lõigu ehitus peaks valmima 2022. aastal ning ehituse kogumaksumus on ligi 27 miljonit eurot .

Tüki sõnul on maantee laiendamine vajalik, kuna selle liikluskoormus on väga suur, päevas läbib seda lõiku ligi 10 000 sõidukit, väga palju on raskeveokeid. Ka on teelõigul mõned ohtlikud ristmikud.

"Kui suurematest muudatustest räägime, siis liikleja kindlasti paneb tähele, et tee on laiem, kaovad ära kõik valgusfoorid. Me teeme eri tasandilised ristumised, ehitame müraseinu, kergliiklusteid ja ehitame täiesti uue Valingu viadukti ka," tutvustas Tükk plaane.

Kehvas seisukorras Valingu praegune viadukt lammutatakse, 40 aastat tagasi ehitatud Kanama viaduktile mahutatakse ära kaks sõidurada.

"Me muudame natukene liikluslahendust, täna n-ö parempöörde rajad muudame selliseks, mida on võimalik otse läbida," rääkis teehoiu osakonna juhataja.

Sauelt välja viiv liiklus suunatakse tunneliga ringtee alt läbi uuele liiklussõlmele. Eraldi tunnel rajatakse jalakäijatele. Tüki sõnul pole uue tee ehitus väga keeruline, sest sisuliselt ehitatakse uus olemasoleva maantee kõrvale.

"Väo liiklussõlm läheb töösse kohe, Kanama-Valingu peaks ka 2022 lõpuks saama valmis, siis jääb Keilani veel üks viiekilomeetrine jupp teha ja praeguse indikatiivne ehitusaeg on 2024-2026, siis ma arvan aastal 2026 saab Väost Keilasse mööda 2+2 põhimaanteed," rääkis Tükk.

Tallinna-Pärnu maantee liikluskoormuse vähendamiseks on kavas sel aastal alustada Laagri ja Saue vahelise teelõigu ehitamist, Topi ristikuni viiv kohalik tee peaks valmis saama järgmiseks aastaks.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: