Väo liiklussõlme ehitus algab järgmisel nädalal kaevetöödega

Väo lliklussõlme remont
Väo lliklussõlme remont

Väo liiklussõlme renoveerimine, mis on käesoleva ja järgmise aasta üks suuremaid tee-ehitustöid, on veidike veninud, kuid järgmisel nädala alustatakse kaevetöödega. Uus, eritasandiline liiklussõlm peaks valmima järgmise aasta lõpus.

Poolteist aastat ja 20 miljonit eurot neelav uus liiklussõlm peaks lahendama liiklusmured Eesti ühe tihedaima liiklusega kohas. Esialgne plaan oli töödega alustada mai lõpus, nüüd on lõpuks esimesed load kätte saadud ja kaevetööd algavad järgmisel nädalal, ütles ERR-ile maanteeameti põhja teehoiu osakonna juhataja Janar Tükk.

Ettevalmistustöödega, sealhulgas vajalike lubade taotlusega, alustati mai alguses. Eelmisel nädalal saadi kaeveluba Tallinna keskkonna- ja kommunaalametilt ning raieluba on menetlemisel. "Objekti infotahvlid on paigaldatud ja ajutise liikluskorralduse skeemi kooskõlastus tuleb sel nädalal," ütles Tükk.

Peatöövõtja on Nordecon AS, kellega maanteeamet allkirjastas lepingu aprillis. Järgmisel nädalal kavatseb Nordecon alustada kaevetöödega ja seda eelkõige Rahu tee linna poolsest otsast. Üheks esimeseks tööks saab olema elektriliini ümbertõstmine, et suvel saaks ümber tõsta soojaveetrassi, ütles Tükk.

Tüki sõnul tähendab suuremate tööde algus, et liiklejatel tuleb kindlasti arvestada ristmiku läbimisaja pikenemisega, eriti tipptundidel, sest ajutine liikluskorraldus saab olema keerukas, liikumiskiirus väheneb ning liiklemiseks on vähem ruumi.

Ehitustööde ajal lubatakse läbi ka transiitliiklus ehk suuremad veokid, kinnitas Tükk. Läbisõit Väolt säilib kõigist suundades – Peterburi tee mõlemal suunal, Tallinna ringteelt ja ka liiklussõlme Laagna teega ühendavalt Rahu teelt.

Maanteeamet soovitab liiklussõlme ehitamise ajal kasutada teisi piirkonda jäävaid riigiteid. "Kindlasti informeerib maanteeamet liiklejaid liikluskorralduse muudatustest nii meedia kui ka portaali TarkTee vahendusel," ütles Tükk.

Väo ristmik on üks Eesti koormatuimaid ristmikke, mida läbib ööpäevas ligi 49 000 autot. Praeguseks on see läbilaskevõime ammendanud ning sõlm on vaja ümber ehitada.

Väo eritasandilises liiklussõlmes ehitatakse välja ristmikuala, kus Tallinna-Narva maantee viiakse praeguse fooriga ristmiku asemel üle ringristmiku lahendusele. Peterburi tee Tallinna-Narva ja Narva-Tallinn suunaline liiklus viiakse teisele tasandile, selleks ehitatakse neli viadukti.

Liiklussõlme ehitusega saab uue lahenduse ka Tallinna ringtee Peterburi tee poolne ots ning Rahu tee osa, mis ühendab sõlme Laagna teega, ehitatakse 2+2 teeks.

Lisaks neljarajalistele teelõikudele ehitatakse üle kolme kilomeetri jalg- ja jalgrattateid, neli jalgteetunnelit ning veo- ja matkaautode parkla. Ristmikul tulevad kasutusele tänapäevased liikluse jälgimise ja juhtimise seadmeid nagu muutteabega liiklusmärgid, infotablood jne.

Tallinna-Narva maantee ja Tallinna ringtee Pirita jõe poolsesse äärde tuleb nutikas veoautode parkla.

Vaata, milline hakkab renoveeritud Väo liiklussõlm välja nägema:

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: