Korobeinik sai Pärnu linnavolikogu esimeheks

Pärnu linnavolikogu valis uueks volikogu esimeheks Andrei Korobeiniku, senise volikogu esimehe Meelis Kuke kavatseb koalitsioon abilinnapeaks nimetada, teatas linnavalitsus.

Kukk valiti volikogu esimeheks märtsis pärast seda, kui Isamaast, Keskerakonnast ja valimisliidust Pärnu Ühendab koosnev endine võimuliit lagunes. Isamaa üritas koos Reformierakonna ja sotsiaaldemokraat Kalev Kaljustega linnapea Romek Kosenkraniusele umbusaldust avaldada, kuid see ebaõnnestus.

Umbusaldajad kasutasid ära olukorda, et Reformierakonna nimekirjas Pärnu linnavolikogusse valitud, kuid hiljem Keskerakonnaga liitunud Korobeinik oli linnavolikogu liikme volitused kolmeks kuuks peatanud ja teda asendas reformierakondlane Marika Valter. Seepeale otsustas Kukk abilinnapea kohast loobuda ja Isamaast välja astuda. Valimisliidust, Keskerakonnast ja Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast (EKRE) koosnev uus võimuliit valis ta volikogu esimeheks.

Uuel võimuliidul on 39-liikmelises volikogus 20 esindajat ehk ühehääleline enamus. Kui seni tagas selle Kukk, siis mai keskel taastusid Korobeiniku volikogu liikme volitused. Pärast Kuke abilinnapeaks nimetamist jääb koalitsiooni ja opositsiooni tasakaaluks endiselt 20 : 19.

Pärnus sündinud ja seal koolis käinud Korobeinik oli Pärnu linnavolikogu esimees ka aastatel 2015-2017.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: