Trump andis sotsiaalmeediat senistest eelistest vabastava korralduse

{{1590718320000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX / REUTERS

Donald Trump allkirjastas neljapäeval presidendi määruse sotsiaalmeedia õigusliku seisundi kohta. Korraldus on suunatud 1990. aastatest pärineva ja internetiplatvormidele võrreldes kirjastajatega piiratud vastutust paneva regulatsiooni lahjendamiseks.

Trump ütles, et regulatsiooni on vaja, kuna kõnealused ettevõtted ei ole enam neutraalsed suhtlusplatvormid, vaid tegelevad ise poliitilise aktivismiga. Seni on suured sotsiaalmeediaettevõtet kõnealusele internetiplatvorme käsitlevale regulatsioonile viidates vabastanud end vastutusest avaldatava sisu eest.

Jõustumise korral muutuvad sotsiaalmeediakanalid nagu Twitter ja Facebook enam avatuks kohtuasjadele.

ABC News teatas, et asjatundjate hinnangul jääb määrus kõige tõenäolisemalt siiski hambutuks ning selle seaduseks muutmine on kongressi ja mitte presidendi pädevuses. Ühtlasi võib sellega kaasneda põhiseaduslikke probleeme.

"On ebatõenäoline, et ükski kohus langetaks otsuse kõigi varasemate pretsedentide vastaselt," ütles St. Johnsi ülikooli õigusteaduskonna teadur Kate Klonick telekanalile.

Twitter süüdistas USA riigipead sel nädalal valeväidete esitamises kahes oma postituses ja lisas neile niiöelda faktikontrolli viite, mis on esmakordne pretsedent.

Mitmete asjatundjate hinnangul on tegemist saatusliku sammuga, mis tekitab nii Twitterile kui teistele uue meedia ettevõtetele suuri probleeme just küsimuses, kas tegu on platvormide või tavapäraste meediaettevõtetega. Seni on need saanud vastavalt vajadusele sisuliselt valida, kummana end näiteks kohtus esitada.

"Vabariiklased tunnevad, et sotsiaalmeediaplatvormid vaigistavad konservatiivseid hääli täielikult. Me hakkame neid karmilt reguleerima või sulgema, enne kui me saame lubada sel juhtuda," sõnas president nädala alguses.

"Twitter tegeleb nüüd 2020. aasta presidendivalimistesse sekkumisega. Twitter on lämmatamas sõnavabadust ja presidendina ei luba ma sellel juhtuda!" kirjutas Trump teisipäeval sotsiaalmeedias.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: