Twitter peatab 150 000 Trumpi toetava vandenõuteoreetiku kontod

President Trumpi toetaja lehvitamas QAnoni lippu enne presidendi esinemist Mount Rushmore memoriaali juures tänavu 1. juulil.
President Trumpi toetaja lehvitamas QAnoni lippu enne presidendi esinemist Mount Rushmore memoriaali juures tänavu 1. juulil. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Sotsiaalmeedia platvorm Twitter teatas, et plaanib püsivalt peatada tuhanded kontod, mis rikkuvad Twitteri reegleid, kui postitatavad sõnumeid liikumisest QAnon, mis väidab, et süvariigis tegutsevad USA presidendi Donald Trumpi vastased reeturid.

Twitter teatas oma sisereeglite muutustest ning koos sellega, et ei hakka oma suundumuste ja soovituste blokis enam edastama sisu ega kontosid, mis seostuvad QAnoniga. Samuti blokeerib Twitter edaspidi kõigi selliste veebiaadresside vahendamise oma keskkonnas, mis on seotud QAnoni grupiga.

Sel nädalal jõustuv muudatus peaks mõjutama umbes 150 000 kontot üle maailma, märkis Twitter. Platvorm teatas, et on rohkem kui 7000 kontot viimaste nädalate jooksul juba eemaldanud Twitteri reeglite rikkumise pärast, mis puudutavad rämpspostitusi, manipuleerimisi ja keeldudest möödahiilimist.

Uued meetmed puudutavad kontosid, mis rikuvad mitmik-kontode poliitikat, osalevad üksikisikute koordineeritud ahistamises või mis püüavad kõrvale hiilida varasematest kontode peatamistest, märkis Twiter, lisades, et seda on viimastel nädalatel üha rohkem märgata.

USA Föderaalne Juurdlusbüroo (FBI) andis eemisel aastal hoiatuse vandenõuteooriast juhitud kodumaiste ekstremistide kohta ja nimetas QAnoni võimaliku kodumaise ekstremistliku ohuna.

Wikipedia andmeil sai QAnon alguse 2017. aasta oktoobris ühest anonüümsest postitusest, kellegi poolt, kes kasutas initsiaali Q, kuid hiljem laienes see grupiks, mis väidab, et neil on salajast infot Trumpi administratsiooni ja selle oponentide vastu. Q on esitanud tõestamata süüdistusi Hollywoodi näitlejate, Demokraatliku partei poliitikute ja teiste kõrgete ametnike suhtes, et need kuuluvad rahvusvahelisse laste seksikaubandusega tegelevasse võrgustikku. Vandenõuteooria on levinud peamiselt president Trumpi toetajate seas nimede all The Storm ja The Great Awakening ning grupp kasutab sotsiaalmeedias teemaviidet #WWG1WGA.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: