Eestist saab lennata üheksasse riiki, piiranguteta saab siseneda aga kahte

Foto: Priit Mürk/ERR

Juuni algusest on Tallinna lennujaamast võimalik lennata kümnesse sihtkohta välismaal, pädeva reisipõhjenduse puudumisel ei pruugi aga Eesti elanikud nendesse riikidesse sisenemisluba saada või peavad arvestama riikliku kahenädalase karantiininõudega.

Tallinnast saab juuni algusest lennata välismaa linnadest Frankfurti, Helsingisse, Amsterdami, Riiga, Kopenhaagenisse, Oslosse, Viini, Vilniusesse ja Pariisi. Neljapäevast lisandub regulaarlend ka Berliini liinile.

Nimetatud sihtkohtadest tohib Eestist ilma perekondlike sidemete või elamisloata siseneda vaid Lätti ja Leetu ehk Tallinna lennujaamast saab lennata piiranguteta Air Balticuga Riiga ja Vilniusesse.

Saksamaale, Soome, Taani, Norrasse, Prantsusmaale ja Šveitsi sisenemiseks peab Eesti elanikul olema aga mõjuv põhjendus. Näiteks saab riikidesse siseneda tööloa olemasolul, elamisloa korral ning loa saavad enamasti ka tudengid. Seejuures kehtib pea kõigis neist riikidest ka 14-päevane karantiininõue.

Euroopa Liidu riikidest saavad Eesti elanikud turismieesmärgil reisida Horvaatiasse, Kreekasse, Lätti, Leetu, Portugali ning algselt Euroopa koroonakoldeks peetud Itaaliasse.

Samuti ei sea Eesti turistide sisenemisele piiranguid Rootsi, kuid ühendused riigiga on piiratud ning Rootsi elanikel Eestisse ilma karantiinikohustuseta siseneda ei ole lubatud.  

Valitsus otsustas mai lõpus, et alates 1. juunist saavad 22 Schengeni riigist saabuvad reisijad Eestisse siseneda ilma karantiinikohustuseta, karantiini peavad jääma Rootsist, Belgiast, Portugalist, Maltalt ja Hispaaniast. Portugalist ja Rootsist kodumaale tagasi tulles tuleb inimesel seega jääda aga kaheks nädalaks peale reisi koju.

Samuti on piirilt tagasi saadetud inimesi, kelle põhjendus riiki sisenemiseks pole olnud piisav. Politsei- ja piirivalveameti (PPA) pressiesindaja kinnitas ERR-ile, et inimesi, kes tahtsid Soomest Eestisse tulla, aga ei omanud piisavat põhjust, oli mitmeid.

Selle kohta, kui palju kuskil riikides eestlasi võimalike piirangute taga kinni on, PPA-l infot ei ole.

Kui inimene saabub sadamasse või lennujaama ja teda koroonapiirangute tõttu sisse ei lasta, saadetakse ta piirilt tagasi. Samas ei saadeta teda tingimata ta koduriiki, vaid riiki, kust ta Eestisse siseneda soovis.

Välisministeeriumi teatel ei ole neile laekunud teavet selle koha, kas teistesse riikidesse siseneda proovinud Eesti elanikke on Eestisse tagasi saadetud.

Hetkeseisuga saab Eestisse siseneda karantiini jäämata tulles Austriast, Bulgaariast, Hollandist, Horvaatiast, Islandilt, Itaaliast, Kreekast, Küproselt, Leedust, Luksemburgist, Lätist, Norrast, Poolast, Prantsusmaalt, Rumeeniast, Saksamaalt, Slovakkiast, Sloveeniast, Soomest, Taanist, Tšehhist või Ungarist, kui nendes riikides on viibitud 14 päeva vahetult enne Eestisse tulemist.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: