Pärgmäe: lennufirmad soovivad Tallinna naasta, kuid probleem võib olla vähene nõudlus

Foto: Priit Mürk/ERR

Tallinnast saab praegu lennata kokku 12 sihtkohta ja Tallinna lennujaam kinnitab lennufirmade huvi siia tagasi tulla. Probleemiks võib kujuneda aga nõudluse vähesus, kuna riikide erinevad reeglid välismaalaste vastuvõtmisel teevad reisijad kartlikuks.

Kuressaare ja Kärdla kõrval väljub Tallinnast praegu kümme rahvusvahelist lendu. "Lennud kui sellised on hakanud taastuma ja taastuvad veel terve juuni, aga suur lendamine läheb lahti juuli alguses - siis taastuvad ka odavlennufirmad," rääkis Tallinna lennujaama kommertsjuht Eero Pärgmäe "Aktuaalsele kaamerale".

Samas on lendajaid endiselt kiduralt. Pärgmäe kinnitas küll, et lennufirmade huvi tagasi tulla on suur, ent küsimus on selles, kuidas nõudlus taastub. Nõudlust pärsib aga riikide erinev tempo piiride avamisel.

"Inimestel on väga raske aru saada, mis riikidesse mis tingimustel tohib siseneda. /.../ Tänasel hetkel lennukite täituvused on meil ikkagi vahemikus 20-40 protsenti ja seni, kuni reisimine ei muutu uuesti inimestele lihtamaks, on neid väga raske ka lennukisse meelitada," tõdes Pärgmäe.

Majandusminister Taavi Aas nentis, et tõesti on praegu Eestisse reisida märksa mugavam kui Eestist välja, sest välismaale minnes tuleb tähelepanelikult jälgida, millised reeglid sihtriigis on. Tema sõnul võiks olukord juba lähiajal paraneda.

"Ma väga loodan, et see pilt saab ühtsemaks juuni keskel. See peaks olema aeg, kui suurem osa riike sissesõidupiirangud maha võtavad," ütles Aas.

Valitsus otsustas aprilli lõpus aktsiakapitali suurendamise teel süstida ka Eesti lennufirmasse Nordica 30 miljonit eurot, kuid seda pole veel välja makstud. Aasa sõnul on vaja selgitada, kas toetamiseks on tarvis Euroopa Komisjonilt riigiabi luba ning vajadusel see taotleda.

"Meie peame olema kindlad, et me käituksime kõikide reeglite järgi seda raha Nordica grupile andes, et ei oleks pärast sama juhtumit nagu oli meil Estonian Airiga," ütles Aas.

Minister usub, et küsimus lahendatakse veel juunis. Muutunud pole ka Nordicale pandud ootus, et lennufirma oleks valmis otselendudega alustama Euroopa olulistesse sihtkohtadesse, kui teistel lennufirmadel selleks huvi puudub.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: