Tallinna lennujaama läbis mais vaid 10 500 reisijat ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinna lennujaam enne koroonaviirust.
Tallinna lennujaam enne koroonaviirust. Autor/allikas: Sander Koit / ERR

Mais läbis Tallinna lennujaama 10 523 reisijat, mis on 3,5 protsenti möödunud aasta maikuu reisijate arvust. Võrreldes aprilliga on nii otseliinide valik kui reisijate arv hakanud taastuma, sagedused on veel hõredad ja reisijate arv taastub aeglaselt.

"Maikuu tõi meile häid uudiseid liinide taasavamiste ning reisijatearvu tõusu kohta. Samas tuleb täna veel meeles pidada, et mitmetes riikides kehtib endiselt eriolukord või mitmesugused piiranguid, mis muudavad reisimise tavapärasest veidi keerulisemaks. Siiski on hakanud olukord leebuma ning usume, et juba lähiajal taastub vaba ning piiranguteta reisimine," ütles Tallinna Lennujaama kommertsjuht Eero Pärgmäe.

Pärgmäe sõnul prognoosib lennujaam et suve lõpuks ligi 30 liini teenindamist.

Mais oli võimalik lennata kümnel liinil, millest suurima reisijamahuga olid Frankfurt, Helsingi ja Amsterdam. Kokku toimus maikuus 1078 lennuoperatsiooni, millest üle poole moodustasid mitteärilised, peamiselt era- ja treeninglennud ning kolmandiku regulaarsed reisilennud.

Juunikuu esimese nädala lõpuks on Tallinna lennujaamast avatud 12 liini. Juuni teisest poolest planeerivad erinevad lennufirmad veel mitmete täiendavate liinide taastamist, mis sõltub aga üldiste rahvusvaheliste reisipiirangute leevenemisest.

Lennujaam palub reisijatel haigustunnuste puhul koju jääda, samuti kurssi viiva sihtkoha reeglitega saabuvate reisijate osas. Samuti tuleb uurida nõuete kohta reisijatele lennukis, sest lennufirmadel on need erinevad. Lennujaamas kehtib 2+2 reegel.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: