Eesti äri müüa plaaninud Fortum ostab Tartu soojafirmas Veeberite osaluse

Korsten.
Korsten. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Veel aasta alguses Eesti ärisid müüa plaaninud Soome energiakontsern Fortum ostab Janek ja Franek Veeberi Giga AS-ilt välja Fortum Tartu 40-protsendilise osaluse, ostu järel saab Soome firmast ettevõtte täisomanik.

Soome Fortum ja Fortum Tartu sõlmisid lepingu aktsiate omandamiseks möödunud reedel. Praegu kuulub Soome firmale ettevõttes 60-protsediline osalus ning ülejäänu kuulub Veeberite Giga AS-ile.

Tehing vajab konkurentsiameti heakskiitu.

Fortum pakub elektri-, soojus-, ja jahutuslahendusi ning osutab energiatööstusele ekspertteenuseid. Kontsern tegutseb Põhjamaades, Baltikumis, Venemaal, Poolas ja Indias.

Eestis on Fortumi kontsernil täisosalusega tütarettevõtted Fortum Eesti ja Fortum CFS Eesti ning ühise valitseva mõju all Fortum Tartu ning selle kolm tütarettevõtet.

Fortum Tartule kuuluvad Anne Soojus, Tartu Keskkatlamaja ja Tartu Jõujaam.

Fortum Eesti toodab Pärnus soojus-, jahutus- ja elektrienergiat, jaotab ja müüb Pärnus soojus- ja jahutusenergiat ja maagaasi ning müüb elektrienergiat. Fortum CFS Eesti OÜ osutab Fortumi kontserni ettevõtjatele finantsteenuseid.

Tänavu veebruaris teatas Fortum, et kaalub Eesti, Läti, Leedu, Poole ja Soome Järvenpää soojusäride müüki.

Fortumi käive ulatus 2019. aastal 5,4 miljardi euroni, tegevuskasum aga 1,1 miljardi euroni. Võrreldes 2018. aastaga langes Fortumi tegevuskasum möödunud aastal kaks protsenti.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: