Narva tahab riigigümnaasiumite kõrval säilitada ka linnagümnaasiumid

Foto: RKAS

Narva linnavolinikud arutasid teisipäeval haridusministeeriumi esindajatega riigigümnaasiumide rajamise plaani. Ministeerium tahab Narva ehitada kahte riigikooli, kuid linnavõim soovib alles jätta ka mõned munitsipaalgümnaasiumid, mis riigikoolidega õpilaste nimel võistlema hakkavad.

Haridusministeerium kavandab kahte Narva riigigümnaasiumisse 720 õppekohta. Linnavalitsuse andmeil on uute koolide avamise hetkeks Narvas vaid veidi üle 600 gümnaasiumiõpilase ning neistki soovib linnavõim viiendikku oma koolidele jätta, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Munitsipaalkool - see on kodu. Aga gümnaasium, teine gümnaasium, kuhu ma ei tea kes tuleb direktoriks ja kes tuleb õpetama. Mina arvan, et õpilastel peab olema valik," ütles Narva volikogu esimees Irina Janovitš.

Haridusministeerium kohalike koolidega konkurentsi ei karda, sest õpilasi loodetakse leida ka väljastpoolt Narvat.

"Meie prognooside järgi laste vähesus tekib 2032. aastal, aga me arvestame seda oma ruumiprogrammis. Narva ruumiprogrammid on hästi paindlikud ja meil on ka võimalik seal hiljem muudatusi teha. Me ei karda konkurentsi," ütles haridusministeeriumi riigivaraosakonna juhataja Indrek Riisaar.

Kuigi haridusministeerium vaatleb riigigümnaasiumide rajamist koolivõrgu korrastamise seisukohast, tahab Narva jätta endale võimalikult palju gümnaasiumiastmega koole.

"See on väga selgelt kohaliku poliitika küsimus. See on küsimus, kes jääb gümnaasiumi direktoriks, millised õpetajad jäävad tööle gümnaasiumisse ja küsimus on ka selles, milliseks kujuneb selle munitsipaalgümnaasiumi ja riigigümnaasiumi erinevus, olgu õppekeeles, õppeprogrammis. Sellest ei taha keegi rääkida," ütles Narva linnavolinik Katri Raik.

Uued riigigümnaasiumid avatakse Narvas kolme aasta pärast. Linnavolikogu hakkab lepingut haridusministeeriumiga arutama sügisel.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: