Uus kokkulepe: Narva saab ühe riigigümnaasiumi asemel kaks

Haridusministeerium ja Narva linnavõim tegid riigigümnaasiumi rajamise otsuses kannapöörde. Esialgu kavandatud ühe kooli asemel ehitatakse Narva kaks riigigümnaasiumi. Üks neist saab olema sada protsenti eestikeelne.

Narva linnapea Aleksei Jevgrafovi sõnul algatas kaks aastat tagasi sõlmitud kokkuleppe muutmise haridusministeerium. Uue kava järgi lükkub riigigümnaasiumi avamine küll aasta võrra edasi, kuid see eest saab Narva ühe kooli asemele kaks.

"Kui me toetame seda, siis aastal 2023 me näeme Narva linnas kaht uut gümnaasiumi, üks on riigigümnaasium, kus õpitakse kahes keeles, ja teine on eesti gümnaasium. Pluss on see, et me tahaksime sinna juurde ehitada just eestikeelsetele lastele mõeldud lasteaia. Selle kompleksi rajamine Narvas on päris huvitav ja põnev idee tegelikult," rääkis Jevgrafov.

Kahe riigigümnaasiumi ehitamine tähendab Narva eesti kogukonna töövõitu, sest suures ühendkoolis kardeti eestikeelse õppe ja kokkuvõttes ka eestlaste hääbumist piirilinnas.

Narva eesti gümnaasiumi direktor Uta Kroon-Assafrei pooldab, et Narvas oleks gümnaasium, kus kõik ained oleksid eestikeelsed. "Kui siia meile tuleb nüüd eestikeelne gümnaasium, siis see on kõige parem variant. Kust see raha tuleb, on järgmine küsimus," lausus ta.

Neli aastat tagasi hinnati, et kahe riigigümnaasiumi rajamine Narva maksab umbes 10 miljonit eurot.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: