Keskerakond sai vähetuntud ettevõtjalt 50 000 eurot

{{1586779140000 | amCalendar}}
Keskerakonna õhupallid.
Keskerakonna õhupallid. Autor/allikas: Ahto Laur

Keskerakond kogus esimeses kvartalis rahalisi annetusi 108 705 eurot, sellest 50 000 eurot annetas vähetuntud ettevõtja Jana-Helen Juhaste.

Keskerakonnale tegi rahalise annetuse 96 inimest. Neist suurima, kahel korral 25 000 eurot Jana-Helen Juhaste (sündinud 20. aprillil 1985), selgub Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni (ERJK) veebilehel avaldatud infost.

Äriregistri andmetel on Juhaste juhatuse liige sellistes ettevõtetes nagu Tarkoris OÜ ja Telekomehitus OÜ. Neist esimene on koristusfirma ja teine tegeleb telekommunikatsiooni kaablite paigaldusega.

Suurima annetuse teinud Juhaste pole aga ise Keskerakonna liige, vaid äriregistri andmetel hoopis EKRE liige. Kui ERR-i venekeelne portaal Rus.err.ee selle kohta Juhastelt aru päris, vastas ta, et kuulumine EKRE-sse tuleb talle üllatusena.

"Noorena olin noorteorganisatsiooni liige, kuid lahkusin sealt juba tükk aega tagasi. Mul pole EKRE-ga midagi pistmist," ütles Juhaste.

Suuremad rahalised annetused tegid Keskerakonnale veel Anu Adermann (10 000 eurot) ja Veiko Tišler (6000 eurot), kes on äriregistri andmetel mõlemad hoopis Isamaa liikmed.

Veiko Tišler ütles ERR-ile, et Isamaale ta käesoleva aasta esimeses kvartalis annetust ei teinud, ent ei välista seda tulevikus. Tišler tunnistas, et talle meeldib Keskerakonna regionaalpoliitika ja eriti Haapsalu raudteega seoses tehtud otsused. "Oleme sõbralikult koalitsioonis, miks ma ei või toetada Keskerakonda?" küsis Tišler.

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ütles, et kuigi see, et ühe erakonna liige toetab rahaliselt teist erakonda ei ole tavapärane, ei ole ta Tišleri ja Adermanni peale solvunud. "Kui inimese rahaline seis võimaldab toetada ka teisi erakondi, siis inimene ise teab, mis ta oma rahaga teeb," ütles Seeder ERRile.

Suurema summa annetasid ka keskerakondlased Yana Toom (5800 eurot) ja Jaan Toots (5500 eurot).

Kokku olid Keskerakonna sissetulekus esimeses kvartalis 467 307 eurot. Lisaks rahalistele annetustele said nad 341 926 eurot riigitoetust, liikmemaksudest kogunes 16 671 eurot ning tulu erakonna varalt viis eurot.

Keskerakonna kulud esimeses kvartalis olid 283 456 eurot.

Toimetaja: Urmet Kook, Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: