Ratas: usalduslik suhe terviseameti ja valitsuse vahel on vaja taastada

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Jüri Ratas Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Peaminister Jüri Ratas (KE) ütles, et usalduslik suhe terviseameti ja valitsuse vahel on vaja taastada ja uus juht tuleks leida nii kiiresti kui võimalik.

Ratas ütles, et isiklikult ütleb ta nii Merike Jürilole kui kogu terviseametile, et koroonaviiruse ohjamisega on tehtud ära suur töö, aga usalduslik suhe terviseameti ja valitsuse vahel on vaja taastada. "See on oluline, eriti olukorras, kus me ei saa öelda, et koroonaviirus on Eestile või maailmale lõppenud," ütles Ratas.

Ratase sõnul ei olnud erimeelsuses kiirtestide kasutusele võtmises sugugi mitte viimaseks õlekõrreks, mistõttu Jürilo lahkuma pidi.

"Uus inimene tuleb leida võimalikult kiiresti. Ta peab olema pühendunud sellele tööle," lisas Ratas.

Välisminister Urmas Reinsalu (Isamaa) ütles, et terviseameti ja valitsuse vahel on olnud erinevad kontseptuaalsed arusaamad sellest, millised peaksid olema poliitilised otsused koroonaviiruse leviku ohjamisel.

"Aus fakt on see, et kõikides olulistes otsustes, mida see valitsus langetas, olid need läbi väga tõsise poleemika läbi. Ja väga olulistes küsimustes oli teistsugune käsitlus terviseameti direktoril," lausus Reinsalu.

Näiteks oli Reinsalu sõnul Jürilol erinev käsitlus sellele, mis puudutab koroonaviiruse levikut algfaasis, eriolukorra kehtestamist, inimeste testimist.

Reinsalu täpsustas, et valitsus samas terviseameti direktori ametist vabastamist kunagi arutanud ei ole.

Terviseameti juht Merike Jürilo teatas neljapäeval, et lahkub omal soovil ametist, sest teda riivasid sotsiaalminister Tanel Kiige (KE) sõnad usalduse puudumise osas.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: