Indrek Saar: valitsuse kukkumise päev ei ole kaugel

Sotsiaaldemokraatide juht Indrek Saar.
Sotsiaaldemokraatide juht Indrek Saar. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar sõnas neljapäeval virtuaalsel erakonna üldkogul peetud kõnes, et ühiskonna ühisosa on valitsejate võimuihast tugevam ning tema hinnangul ei ole tänase valitsuse kukkumise päev kaugel.

Saare sõnul ei mõtle valitsus ühiskonna kui terviku peale, vaid kindlate sihtrühmade, oma eesmärkide ning erakonna kassa peale. Koroonakriis on lisanud tema sõnul sellele majandusliku mõõtme.

Saare hinnangul on Eesti valitsus kriitilisel ajal juhtimata. "Ma ei mõtle juhtimise all mitte käske ja keelde või kõva kätt. Ma pean silmas selget pilku ja teadmistel põhinevaid tegevusi. Ja ennekõike pean ma silmas moraalset juhtimist, mis seob Eesti ühiskonna ühte ja aitab meid riigi ja rahvana väljuda sellest kriisist tugevamana, kedagi kaotamata, kedagi maha jätmata," sõnas ta.

"Väljamõeldud vaenlastega võitlemine võib ju koondada mõne partei selja taha segadusse aetud või Eesti arengutes pettunud inimesi, kuid Eesti rahvuslike huvide seisukohalt on oma inimestest ja meie liitlastest vaenlase kuju maalimine hukatuslik," lausus Saar.

Tema sõnul puudub valitsusel plaan nii kriisis esimesena töö kaotanud naiste ja noorte jaoks kui ka nende jaoks, kes ei suuda kahanenud sissetulekute tõttu maksta tasu lasteaia hooldekodu eest.

"Või kuidas korraldada oma elu, kui töötutoetuse on 189 eurot kuus? Ja kuidas me lahendame neid suuri väljakutseid, mis puudutavad Eesti ühtlasemat arengut ja meie loodusliku ning kultuurilise rikkuse säilitamist. Kas keegi on kuulnud, et valitsusel oleks mingit plaan, kuidas kasutada kriisi majanduses vajalike muutuste jaoks  või mida kavatseb valitsus ette võtta rohepöörde ja digipöörde vallas," lausus Saar.

Sotsiaaldemokraatide esimehe sõnul peab erakond pingutama hoolivama ja ühtsema ühiskonna nimel, kus on võrdsemad võimalused ja vähem ebaõiglust. "Me elame selle valitsuse üle. Ma olen veendunud, et meie ühiskonna sidemed on tugevamad, kui selle valitsuse omad. Ma usun, et see päev ei ole kaugel, mil karikas nii palju üle ajab, et iha ministritoolide vastu ei suuda seda valitsust koos hoida."

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: