Jürilo: kriisi juhtimise kõrvalt ei ole võimalik valitsusega vaielda

Foto: Priit Mürk/ERR

Neljapäeval terviseameti juhi ametikohalt lahkumisest teatanud Merike Jürilo sõnul ei ole kriisi juhtimise kõrvalt võimalik samal ajal valitsusega tühistel teemadel vaielda.

"Inimlikult on sellistel hetkedel ikka raske. Arvestades, et kriisis on Eestil hästi läinud, võin ma rahul olla," ütles Jürilo "Aktuaalses kaameras". Jürilo sõnul on kriis puudutanud iga Eesti inimest ning seda omamoodi.

"Terviseameti poole pealt juhina ütlen, et kui kriisi juhtida 16-18 tundi neli-viis kuud järjest, siis sa jaksad seda teha inimeste elu ja tervise nimel, aga sa ei jaksa peale seda vaielda valitsusega tühistel teemadel," märkis ta.

Terviseameti lahkuva juhi sõnul on valitsuses palju ministreid, kellel kõigil on oma arvamus väga paljudel teemadel. Samas viitas ta, et ministrid ei kuula piisavalt ekspertide arvamust.

"Ma loodan väga, et Eestis siiski üha enam areneb see kultuur, et me kuulame eksperte, arvestame ekspertide arvamusega ja tervishoiusündmust lahendades lähtume siiski tervisevaldkonna inimeste arvamustest," märkis Jürilo.

Dialoog valitsusega on Jürilo sõnul olnud terviseameti vaatepunktist vähene. "See on kindlasti see koht, kus ka valitsus saab paremini," märkis ta.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: