Valge Maja soovib Boltoni raamatu ilmumist peatada

Foto: SCANPIX/REUTERS/PETER NICHOLLS

Valge Maja soovib takistada presidendi endise julgeolekunõuniku John Bolton raamatu esitlust 23. juunil, viidates riiklikule julgeolekuhuvile.

USA justiitsministeerium on ajalehe Washington Posti teatel kohtusse pöördunud, lootes selle ilmumist peatada riiklikule julgeolekuhuvile viidates.

Kirjastuse teatel on aga tuhanded raamatud poodidesse viidud ja raamatuid on tutvumiseks jagatud ajakirjanikele.

Bolton süüdistab Donald Trumpi valetamises ja leiab, et Trump ei ole Putinile võrdväärne vastane. "Minu arvates ta näeb, et tal ei ole tõsist vastast. Ma ei usu, et ta muretseb Donald Trumpi pärast," ütles ta.

Boltoni sõnul võib Trump olla suurepärane leppe sõlmija, kui tegemist on Manhattani kinnisvaraga. "Strateegiliste relvade piiramise leppe ja teiste rahvusvaheliste julgeoleku teemade puhul on asjad väljaspool tema elukogemust. Kui tegeled kellegagi nagu Putin, kes on oma elu pühendanud Venemaa strateegilisele positsioonile maailmas ja Donald Trumpi vastu, kes ei taha lugeda neil ateemadel ega õppida, siis on USA väga raskes olukorras," lisas ta.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: