Valitsus loodab uue terviseameti juhi leida enne järgmist viiruselainet

Terviseameti hoone Tallinnas Paldiski maanteel.
Terviseameti hoone Tallinnas Paldiski maanteel. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Sotsiaalminister Tanel Kiik (KE) ütles, et valitsus loodab terviseametile uue juhi leida enne sügist, kui tuleb valmis olla võimalikuks järgmiseks koroonaviiruse laineks.

Kiik rääkis ERR-ile, et konkursi terviseameti uue juhi leidmiseks kuulutab seaduse järgi välja riigikantselei juures tegutsev tippjuhtide valiku komisjon. Konkurss peab kestma vähemalt kaks nädalat, millele järgnevad intervjuud ja läbirääkimiste voorud. Seejärel esitab komisjon sotsiaalministrile oma ettepanekud.

"Ma väga loodan, et konkursi käivitamiseni jõutakse juunikuu jooksul. Ma isiklikult pean oluliseks, et suve jooksul oleks uus juht ametis, sest me ei saa sügisel enam selliste küsimustega tegeleda. Siis on vaja juba olla täisrivistuses ja valmis võimalikuks uueks puhanguks," lausus Kiik.

Kiik rääkis, et alates Merike Jürilo lahkumise kuupäevast 2. juulil, asendab teda kohusetäitja, kelle isik lepitakse kokku ilmselt järgmisel nädalal. "Tõenäoliselt saab see olema keegi tänastest regioonijuhtidest," sõnas Kiik.

Kiik rääkis, et täitmata on hetkel ka peadirektori asetäitja ametikoht.

Kiik arvas, et vaatamata pingelisele tööle ja võimalikule koroonaviiruse teisele lainele, huvilisi terviseameti peadirektori kohale leidub.

"Tervise valdkonnas tehakse väga palju olulist tööd meie kõigi heaolu ja tervise nimel, samamoodi ka terviseametis. Kindlasti on inimesi, kelle jaoks need väljakutsed vastupidi võivad tunduda just nimelt kutsuvad. Me ei ootagi ju ei vabal ajal ega ka kriisi ajal riigiametit juhtima inimesi, kes sooviksid lihtsalt mugavat töökohta, vaid me ootamegi sinna inimesi, kelle jaoks erinevad kriisid, erinevad väljakutsed on pigem ootuspärane töö osa ja kes näevad nendes võimalust anda oma panus konkreetse valdkonna arengusse ja laiemalt ka riigi ja rahva hüvanguks. See põhimõte, mille alusel neid inimesi valitakse," rääkis Kiik.

Terviseameti peadirektor Merike Jürilo teatas neljapäeval, et lahkub omal soovil ametist, sest teda riivasid sotsiaalminister Tanel Kiige (KE) sõnad usalduse puudumise osas.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: