Otse kell 12.45: Estonia nõukogu pressikonverents Aivar Mäe küsimuses

Rahvusooper Estonia nõukogu korraldab täna pressikonverentsi seoses Eesti Ekspressis avaldatud etteheidetega Estonia peadirektor Aivar Mäele. Kell 12.45 algavat pressikonverentsi näeb otseülekandes ERR.ee vahendusel.

Ajaleht Eesti Ekspress avaldas esmaspäeval artikli, milles kirjutas kümnekonna anonüümse Estonia praeguse ja endise töötaja ütlustele tuginedes, et Mäe on aastaid alandanud ja ahistanud naiskolleege, teinud kohatuid seksuaalse alatooniga kommentaare ja kippunud naiskolleege käperdama.

"Need süüdistused on tõsised, kindlasti tuleb seda kõike arutada," ütles kultuuriministeeriumi kantsler ja rahvusooper Estonia nõukogu liige Tarvi Sits ERR-ile ja lisas, et varem ei ole temani sellised süüdistused ega kaebused jõudnud.

Rahvusooper Estonia nõukogu esimees Arne Mikk ütles ERR-ile, et teatris on omad traditsioonid, näiteks ka kallistamine ja seda võib igat pidi tõlgendada. "Aivar Mäe viib naiskolleegidele naistepäeval lilli, see on teatri omapära. Võtame kõik üksteist kui perekonda," ütles Mikk.

Nõukogu liige Helle-Moonika Helme ütles ERR-ile, et ka temale tulevad sellised süüdistused üllatusena. "Teater on draamat täis, aga sellisel kujul süüdistustest pole ma kindlasti kuulnud. Aga, mida ma võin öelda, et kui sellised asjad on juba majaseinte vahelt nii ränkade süüdistusena välja läinud ja veel nii kollektiivselt, siis ilmselt peab sellesse kuidagi tõsisemalt suhtuma hakkama," ütles Helme.

Mäe tegi kolmapäeval pöördumise, mille vabandas inimeste ees, keda tema käitumine on kuidagi puudutanud ning kinnitas, et ei ole soovinud kedagi alandada. "Mul on siiralt kahju, et minu loomuomaselt ülemeelik huumorisoon ja karakter on minu käitumises väljendunud inimestele moel, mida nad on pidanud ebaviisakaks, ebaväärikaks ja mõnel puhul kohatuks," kirjutas Mäe. "Ma vabandan südamest inimeste eest, keda see on negatiivselt puudutanud ja kellele olen tahtmatult haiget teinud. Minu käitumisstiilis ei ole olnud kunagi midagi teadlikult pahatahtlikku. Ma ei ole kunagi soovinud kedagi alandada ega panna end ebaväärikalt tundma."

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: