Puhkusele minev Aivar Mäe jääb esialgu ametisse

Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Rahvusooper Estonia nõukogu kohtub pärast reedest erakorralist istungit uuel nädalal jälle ning kutsub appi usaldusisiku. Aivar Mäe jätkab ametis, kuid läheb uuest nädalast planeeritud puhkusele.

Estonia nõukogu esimees Arne Mikk ütles reedesel pressikonverentsil, et nõukogu ei tolereeri Eesti Ekspressi artiklis kirjeldatud käitumisviisi ning see ei vasta teatri väärtustele.

"Tõe saab välja selgtada ainult kohtumenetlus, nõukogu ei püüa ega saagi kuidagi süüküsimust lahendada," sõnas Mikk.

Nõukogu liige Helle-Moonika Helme lisas, et juriidiliselt pole teatrijuhi süüd kuidagi tõestatud ning nõukogul pole volitusi kedagi süüdi mõistma hakata.

Teine nõukogu liige, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektor Ivari Ilja ütles, et järgmisel nädalal toimub uus istung, kus tegeletakse edasi samade teemade lahkamisega, nõukogu istungil osalevad ka usaldusisikud. Ilja lisas, et töötajad võivad kõiki nõukogu liikmeid usaldada ja neile oma muredest rääkida.

"Kindlasti tuleks luua dokumendid ja eeskirjad. Loomulikult dokumendid ei ela inimeste eest elu, aga nad on väga olulised. Kõik, mis puudutaks võrdset kohtlemist ja väärkohtlemist, kuidas neid juhtumeid menetletaks, millised on kaebamise võimalused, millised on inimese järgmised sammud, kes sellesse olukorda satub," rääkis Ilja teatri kavatsustest.

Mikk lisas, et Mäe läheb uuel nädalal korralisele puhkusele ning kohtub juristi või advokaadiga ning annab teada oma järgmistest sammudest.

"Uus generatsioon ei võta paljusid tema nalju vastu ja ta on aru saanud, et tema käitumismaneer ja suhtumine peab ja saab totaalselt muutuma," ütles Mikk.

Mikk selgitas, et teatris on tõepoolest tavaks enne esietendust inimestele põlvega vastu tagumikku lüüa ja ta lavale lükata, kuid muid laksude andmisi tolereerida ei saa. Mikk lisas, et juhtunu jätab kindlasti teatri edasisele tegevusele jälje.

"Kõik käivad koridoris ringi süngete nägudega, kedagi ei kallistata, kedagi ei suudelda, sest siis on alati kellelgi võimalus öelda, kas te nägite, mis ta tegi. Ja see tekitab teatris täiesti teiselaadse õhkkonna, sest inimesed hoiavad ennast vaos ja elurõõm läheb tunduvalt väiksemaks," ütles Mikk.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: