Ekspress: rahvusooper Estonia direktor alandab ja ahistab naisi

{{1592799900000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/ERR

Eesti Ekspressi teatel on rahvusooper Estonia direktor Aivar Mäe alandanud ja ahistanud aastaid naiskolleege. Mäe eitab süüdistusi ja nimetab neid pahatahtlikeks.

Ajaleht kirjutas, et rääkis kümnekonna endise ja praeguse Estonia naistöötajaga, kelle sõnul on teatri direktor aastaid naiskolleege alandanud, teinud kohatuid seksuaalseid kommentaare ja käperdama kippunud.

"Need lood puudutavad kohatuid momente - direktor katsub neid kohatult, teeb keset koosolekut kohatuid märkusi nende välimuse ja riietuse kohta -, aga ka laiemalt tööalaseid ahistavaid momente, kus näiteks väliste külaliste ees tehakse naise kohta kommentaar, mis alandab ja pisendab teda professionaalselt. /.../ See ei ole kahe-kolme naise isiklik probleem, see on süstemaatiline väärkohtlemine, mis seal on toimunud ja seetõttu ma julgen öelda, et paljud inimesed teadsid sellest," selgitas artikli kirjutanud Eesti Ekspressi ajakirjanik Greete Lehepuu "Aktuaalsele kaamerale".

Ekspressi teatel pärinevad kõige varasemad lood seitsme aasta tagant, värskeimad aga 2020. aastast. Leht toob ära mitme naise detailsed kirjeldused, kuidas neid kas sõnadega või füüsiliselt ahistati.

Ajalehega rääkinud naiste sõnul ei ole neil võimalik juhtumiga minna Estonia nõukogusse, kuna seal on Mäe sõbrad ning ka kultuuriministeeriumi poole pöördumisse nad ei usu, mistõttu pöördutigi meediasse. Oma nime all ei julgenud nad avalikult rääkida, sest teavad Mäe mõjuvõimu kogu Eesti kultuurimaastikul.

Aivar Mäe ütles sobimatut käitumist kirjeldavaid episoode kommenteerides, et tunneb ära ühe juhtumi, mida nimetas aga kontekstist välja võetuks. Mäe nimetas süüdistusi pahatahtlikeks.

"See on ju ehe ahistamine, kui ma kutsun inimese kabinetti ja küsin, millal ta viimati vahekorras oli. Hallo! Estonia teatri juht?" sõnas Mäe.

 

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: