Rahvusooperi nõukogu peab Mäe süüdistuste osas reedel erakorralise istungi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1592819040000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Rahvusooper Estonia nõukogu kutsutakse reedel kokku erakorralisele istungile, kus arutatakse teatri juhi Aivar Mäe ahistamissüüdistusi.

Kultuuriministeeriumi kantsler ja rahvusooper Estonia nõukogu liige Tarvi Sits ütles ERR-ile, et saatis nõukogu liikmetele kirja ettepanekuga korraldada erakorraline istung asjaolude väljaselgitamiseks.

"Need süüdistused on tõsised, kindlasti tuleb seda kõike arutada," ütles Sits ja lisas, et varem ei ole temani sellised süüdistused ega kaebused jõudnud.

Erakorraline istung toimub Sitsi sõnul reedel ning lisaks kutsub nõukogu appi usaldusisiku, kes aitab juhtumi ülevaate koostamisega.

Rahvusooper Estonia nõukogu esimees Arne Mikk ütles ERR-ile esmaspäeva hommikul, et ta pole kõnealuse artikliga veel jõudnud tutvuda ega tea täpset juhtumite tagamaad. Samas ütles Mikk, et teatris on omad traditsioonid, näiteks ka kallistamine ja seda võib igat pidi tõlgendada.

"Aivar Mäe viib naiskolleegidele naistepäeval lilli, see on teatri omapära. Võtame kõik üksteist kui perekonda," ütles Mikk.

Mikk kinnitas, et tema ei ole varem sellistest süüdistustest midagi kuulnud.

Nõukogu liige Helle-Moonika Helme ütles ERR-ile, et ka temale tulevad sellised süüdistused üllatusena.

"Teater on draamat täis, aga sellisel kujul süüdistustest pole ma kindlasti kuulnud. Aga, mida ma võin öelda, et kui sellised asjad on juba majaseinte vahelt nii ränkade süüdistusena välja läinud ja veel nii kollektviivselt, siis ilmselt peab sellesse kuidagi tõsisemalt suhtuma hakkama," ütles Helme ja lisas, et seesugused süüdistused ei ole naljaasi.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: