Rootsi peaepidemioloog süüdistab WHO-d väärtõlgenduses

Rootsi peaepidemioloog Anders Tegnell süüdistab Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) andmete väärtõlgendamises, selgub reedehommikusest usutlusest SVT-le.

WHO Euroopa piirkonna juht Hans Kluge hoiatas neljapäeval, et koroonapiirangute leevendamine on toonud viimase kahe nädala jooksul 30 Euroopa riigis kaasa nakatumiste kasvu.

Kluge sõnul on 11 riigis on kasv olnud märgatav. Nende riikide hulka kuulub tema väitel ka Rootsi.

"Kahjuks on see totaalne andmete väärtõlgendamine," ütles Tegnell SVT saates Morgonstudio.

Kluge nimetatud suure nakkuste arvu kasvuga riigid olid lisaks Rootsile Armeenia, Albaania, Moldova, Põhja-Makedoonia, Aserbaidžaan, Kasahstan, Bosnia, Kõrgõzstan, Ukraina ja Kosovo.

Rootsi erineb ülejäänutest nii asukoha kui tausta poolest, kõik teised on endise Nõukogude Liidu riigid või Balkanimaad.

Tegnelli sõnul erineb ka riikide olukord, Rootsi nakkusnäitajad on nii kõrged sellepärast, et koroonateste tehakse varasemast rohkem.

"Rootsis on nakatumiste arvu tõus, aga see on tingitud sellest, et me testime palju rohkem kui varem. Väga ebameeldiv, et Rootsi pannakse selliste riikide hulka, kus ei ole varem olnud koroonaviirusega probleeme. Need riigid on alles epideemia alguses," pahandas ta.

Tegnelli sõnul on WHO andmeid valesti tõlgendanud, sest nad ei helistanud Rootsile ega uurinud järele. "Me oleksime võinud anda oma tervishoiuolukorrast täpsema pildi."

Tegnelli sõnul on Rootsi riskiriigiks tembeldamine tõsine asi eriti olukorras, kus arutatakse, missugustesse riikidesse võib reisida ja missugustesse mitte. "Sestap on sellised väljaütlemised väga murettekitavad."

Rootsi teatas neljapäeval 1566 uuest koroonanakkusest ööpäeva jooksul. Suri 21 inimest. 

Ühtekokku on kinnitust leidnud 63 890 inimese nakatumine uude koroonaviirusesse, COVID-19 on nõudnud 5230 inimese elu.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: