MyHits soovib üleriigilist tegevusluba, ministeerium seadis lisakriteeriumi

Postimees Grupi juhatuse esimees Andrus Raudsalu.
Postimees Grupi juhatuse esimees Andrus Raudsalu. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Postimees Grupp AS soovib raadiojaamale MyHits üleriigilist tegevusluba, kuid kultuuriministeerium näeks seda võimalikuna vaid siis, kui raadiojaam mängib kalendrinädalas eesti autorite muusikat vähemalt 15 protsendi ulatuses.

Postimees Grupi juhatuse esimees Andrus Raudsalu ütles ERR-ile, et kultuuriminister Tõnis Lukase ettepanek on raadiojaamale pikas perspektiivis natuke keeruline.

"MyHits täna opereerib väga selgete reeglite järgi, kus tehaks tihedaid muusikateste ja vaadatakse, mis on hetkel populaarne," ütles Raudsalu ja lisas, et vahepeal on raadioeetris rohkem eesti muusikat ja vahel vähem.

Raudsalu sõnul on näiteks praegu eesti muusikat MyHitsi eetris 35 protsenti.

"Me ei oska täpselt ette ennustada, mis on populaarne. Ütleme, et kui see on populaarne, siis mängitakse ikka eesti muusikat. Ja praegu tehaksegi väga palju häid eesti lugusid," ütles Raudsalu.

Praeguse korra järgi toimides kindlat protsenti saavutada on Raudsalu sõnal siiski keerukas.

"Täna oleme selliste reeglite järgi majandanud, kuid peame lõpuks ikkagi järgima ka kehtivaid seaduseid," ütles Raudsalu.

Kanal 2 jääb vabalevisse vähemalt suve lõpuni

Raudsalu ütles, et praeguse plaani järgi on Kanal 2 vabalevis suvekuude lõpuni. Edasiseid otsuseid veel Postimees Grupp vastu võtnud pole.

"See sõltub hinnast, mis see vabalevis olemine meile maksab, ja veel mitmetest tehnilistest asjaoludest," ütles Raudsalu kanali tuleviku kohta.

"Kodutunde" produtsendiga seonduvat ei kommenteeri

Küsimusele, kas "Kodutunde" produtsendi Kristi Loigo kahtlaste rahaliste tehingute osas on Postimees Grupil plaanis politseisse pöörduda, Raudsalu ei vastanud.

"Seda teemat kommenteerime selles mahus ja hulgas, mis me ise välja anname," sõnas Raudsalu.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: