Mitmes ülikoolis esitati tänavu rekordarv sisseastumisavaldusi

Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Tallinna Ülikoooli ja Eesti Kunstiakadeemiasse esitati tänavu üle aastate rekordarv sisseastumisavaldusi, mullusest enam sooviavaldusi esitati ka Tartu Ülikooli. Populaarsust on kogumas õpetajaamet ja haridustee jätkamine magistriõppes.

Tallinna Ülikooli esitati tähtajaks ligi 7900 sisseastumisavaldust, mis on 1000 võrra rohkem kui eelmistel aastatel. Kõrghariduse esimeses astmes oli kõige suurem tung psühholoogiasse, kus on konkurss 15 õpilast ühele kohale. Samuti tuntakse huvi haldus- ja ärikorralduse ning reklaami ja suhtekorralduse vastu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ülikoolile valmistab heameelt suurenenud konkurss õpetajakoolituse erialadele. Rektor Tiit Landi sõnul laekus eesti keele ja kultuuri õpetaja õppekavale 47 avaldust, mis on rekordarv. Samuti laekus 20 avaldust gümnaasiumi loodusteaduste ainete õpetaja õppekavale ning 26 avaldust matemaatikaõpetaja õppekavale.

"Kriis näitas, et kõrgharidus on tähtis ja noores soovivad õppida ja omandada ameteid, mis tagavad stabiilsuse tulevikus," sõnas Land.

Eesti Kunstiakadeemiale esitati tänavu 1185 sisseastumisavaldust, mis on samuti viimaste aastate rekord. Kvalifitseerunud kandidaadid sooritavad praegu erialakatseid. Viimase kümne aasta populaarsemaim eriala on graafiline disain. Märkimisväärse hüppe tegid tänavu tööstus- ja digitootedisain ning arhitektuur ja linnaplaneerimine.

EKA õppeprorektor Anne Pikkovi sõnul tahavad noored kaasa rääkida just nendes valdkondades, mis puudutavad elukeskkonda.

"Läbi ajaloo on inimesed kriisidest välja tulnud läbi hariduse ja loovuse. Ja see annab siin kunstiakadeemiale väga suure eelise, et tõesti need erialad, kus nähakse võimalust kaasa rääkida muudatuste tegemiseks, siis need on siis see aasta näidanud populaarsuse kasvu," märkis Pikkov.  

Tartu Ülikoolis esitati samuti esimese ja teise astme õppekavadele 400 avaldust mullusest rohkem. Tavapäraselt soovitakse enam õppida arstiteadust, informaatikat, õigusteadust ja majandust. Kuid nii EKAs kui Tartu Ülikoolis on näha suurt huvi hariduse jätkamise vastu.

Tartu Ülikooli vastuvõtutalituse juhataja Tuuli Kaldma sõnul on koroonaviiruse mõjul kasvanud avalduste esitamise arv magistriõppesse.

"Koroona mõju on tulnud ka magistriõppesse, näiteks õendusteaduse magitsriõppesse esitati avaldusi kaks korda rohkem kui eelmine aasta. Ka rahvatervise õppekavale oli avaldusi rohkem. Ja loomulikult on hea meel, et õpetajakoolituse õppekavadele estiatakse avaldusi ja see annab lootust, et meil on kasvamas peale uus õpetajate põlvkond," lisas ta.               

Järgmisel nädalal lõpeb avalduste esitamine veel mitmes ülikoolis.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: