Tallinna väikese ringtee eskiisprojekt näeb ette lennujaama alla tunneli rajamist

Lennujaam
Lennujaam Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinna väikese ringtee jaoks on valminud eskiisprojekt, mis näeb ette Tallinna lennujaama alla tunneli ehitamist. Kuigi on räägitud ka sellest, et tee ümber lennujaama viia, siis linn seda teha ei soovi.

Tallinnas Smuuli teest algav ning Valdeku tänaval lõppev Tallinna väike ringtee luuakse selleks, et vähendada näiteks kesklinna ning ka Tartu maantee liikluskoormust. Esialgsed hinnangud näitavad, et tee kasutamise vastu oleks huvi suur ning nii leevendataks igapäevaseid suuri ummikuid.

Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti juhataja asetäitja Reio Vesiallik ütleb, et plaan on viia tee lennujaama alt läbi.

"See on just ka üks nendest küsimustest, mis tuleb ära lahendada, et kas me peame trassiga lennujaama alt läbi saama või sõitma lennujaama tagant läbi. Igal juhul on ta praegu maandumisraja alt läbi kavandatud, mitte siis tagant ringiga. See on praegu eskiisprojekti tasemel juba tellijate ja kaasfinantseerijate esindajate poolt heaks kiidetud," rääkis Vesiallik.

Vesialliku sõnul pole veel keskkonnamõjude hindamisega algust tehtud ning praegu analüüsitakse liiklust.

Suures osas läbib Tallinna väike ringtee aga Rae valda ning kui muidu planeeritakse ringteel kiirusepiiranguks 70 km/h, siis valla elamurajooni läbival lõigul hakkab kehtima kiirusepiirang 50 km/h. Rae vallavalitsuse abivallavanema Priit Põldmäe sõnul on küll arusaadav, et tee võiks olla kiirelt läbitav, kuid elamurajoonis peab arvestama ka teiste asjaoludega.

"Võib-olla parim näide on Tammsaare tee, kus elamute vahel on ta selline tänava vorm ja Järvevana tee on ülejäänud osa, mis on kiiremini läbitav," tõi Põldmäe näite.

"Esialgse kava järgi joonistati projekteerija poolt sellised väga võimsad ja suured kahetasandilised ristmikud, kus väike ringtee oleks hakanud alt läbi sõitma ja kogu need mahasõidud oleksid hoopis teisel tasandil, aga me ei olnud oma üldplaneeringus nii suurte objektide jaoks sinna maavajadust ette näinud ja seetõttu meile tundus, et nende rajamine on natuke ulme ja teistpidi oleks ta selle elamuala tegelikult täiesti ära rikkunud."

Vesialliku sõnul pole veel teada, millal täpselt ehituseks läheb, sest praegu on kinnitatud vaid eelprojekt, mille järel on vaja veel põhiprojekt koostada.

"Seda saab küll teha ühes hankes ehitustööga ehk tehakse projekteerimise ja ehitamise lepingu vormistamiseks riigihange ja see tulevane töövõtja peab siis oma meeskonda kaasama vajalikud projekteerijad, kes koostavad projektistaadiumid, mida on ehituseks vajalik koostada ja siis saab kohe tööga alustada, ilma et vahepeal kulutataks aega veel eraldiseisvale riigihankele."

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: