Uuel nädalal läheb ilm tuuliseks ja sajuseks

Foto: Siim Lõvi /ERR

Uuel nädalal läheb ilm tormisemaks, temperatuur püsib esmaspäeval 16 kuni 20 kraadi juures.

Esmaspäeval liigub aktiivne madalrõhkkond üle Skandinaavia Botnia lahe suunas ja selle mõjul kujuneb ilm tuuliseks ja sajuseks.

Öösel vastu esmaspäeva levib vihmasadu üle Eesti ida suunas, pärast keskööd jäävad sajuhood lääne poolt alates harvemaks ning päeval on sajuhood vaid kohatised. Ka mujal Läänemere ümbruses on sajune ja tormine, edelatuul on üpris puhanguline. Alles õhtul võtab tuul veidi hoogu maha.

Saabuv öö on sisemaal pilvine ja sajune, saartel vahelduvalt pilves. Pärast keskööd sadu harveneb. Tuul on edelast ja lõunast 5-11, puhanguti 16 meetrit sekundis ning saartel ja rannikul 9-15, puhanguti 21 meetrit sekundis. Temperatuur jääb 14 ja 18 kraadi vahele.

Hommik tuleb pilves selgimistega ja mitmel pool hoovihmane. Edelatuul on puhanguline, merealadel kuni 20 meetrit sekundis. Temperatuur püsib 15 kuni 18 kraadi juures. 

Pärastlõunal pilvkate hõreneb ja sadusid on vaid üksikutes kohtades. Püsib edelatuul 6-12, puhanguti 17 meetrit sekundis, saartel ja rannikul kuni 21 meetrit sekundis. Sooja on kõige rohkem Kagu-Eestis, mujal üldiselt 16 kuni 20 kraadi.

Õhtul on taevas küll hall, aga hoovihma-võimalus väiksem. Tuul on edelast 5-12, läänerannikul iiliti 18 meetrit sekundis. Temperatuur küündib 16 kuni 19 kraadini.

Nädal areneb edasi sarnases tempos. Ka teisipäev on parajalt vihmane ning kuivem alles pärastlõunal saartelt alates.

Ühtlasi nõrgeneb edelatuul teisipäeva lõuna paiku. Kolmapäev on küll keskmisest päevasoojast kraadi võrra jahedam, aga ilmselt juba vihmavaesem. Sellegipoolest sunnib nädala teine pool ikka sajuga arvestama ning tuul on mõõdukas.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: