Elektrilevi: peagi peaks 76 protsenti õhuliinidest olema ilmastikukindlad

Foto: Siim Lõvi/ERR

Laupäeval viisid tormituuled elektri tuhandetelt majapidamistelt. Aasta-aastalt ehitatakse elektrivõrku vastupidavamaks ja Elektrilevi hinnangul on peaks viie aasta pärast olema 76 protsenti õhuliinidest ilmastikukindlad.

Elektrilevi juhtimiskeskuses, kuhu jooksevad kokku rikketeated ja kust koordineeritakse nende likvideerimist, käib veel pühapäevalgi kibe töö.

"24 tundi hiljem me oleme suutnud 30 000 inimesele elektrivarustuse taastada ja samas töö veel käib," rääkis Elektrilevi juhatuse liige Andres Tõnissaar "Aktuaalsele kaamerale".

Suurem osa rikkeid loodetakse pühapäeval-esmaspäeval parandada, kuid mitte päris kõiki.

"Kõige rohkem sai tormis räsida Pärnumaa, Raplamaa, Järvamaa ja Jõgevamaa. Seal praegu töö aktiivselt suurte brigaadidega käib ja need on ka piirkonnad, kus me täna õhtul kindlasti kõikide riketega valmis ei jõua. Suurem osa riketest saab kindlasti likvideeritud nendes piirkondades homme õhtuks, mõned üksikud majapidamised võivad jääda ka veel teisipäevaks," rääkis Tõnissaar.

Tema sõnul investeerib Elektrilevi 80 miljonit eurot aastas elektrivõrgu ilmastikukindlamaks ehitamisse. See tähendab osa kaablite maa alla viimist ja õhuliinides paljasjuhtmete asendamist isoleeritud juhtmetega, mis kokku puutudes lühist ei annaks.

"Selleks me keskendume elektrivõrgus paljasjuhtmeliste liinide asendamisele ilmastikukindla lahendusega. Kui praegu on ilmastikukindla õhuliini võrgustiku osakaal suurusjärk 68 kuni 69 protsenti kõikidest liinidest, siis viie aasta eemärk on jõuda 76 protsendini," ütles Tõnissaar.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: