X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Töötus jätkab kasvu varasemast aeglasemas tempos

Töötukassa kontor.
Töötukassa kontor. Autor/allikas: Aili Vahtla/ERR

Registreeritud töötus jätkab kasvu varasemast aeglasemas tempos, tööpakkumiste arv on asunud kasvama. Juuni lõpus oli töötuna registreeritud 51 026 inimest ehk 7,9 protsenti tööjõust.

Võrreldes aastataguse ajaga on registreeritud töötute arv kasvanud 1,7 korda. Uusi töötuid registreeriti juunis 8025. Võrreldes maiga kasvas töötute arv 1,6 protsenti, mai lõpus oli registreeritud töötuid 50 224.

Registreeritud töötuse määr oli juuni lõpus 12,9 protsendiga kõrgeim Ida-Virumaal ning madalaim ehk 4,4 protsenti Hiiumaal. Vähenenud töövõimega töötuid oli juuni lõpus 11 993, võrreldes aastatagusega on vähenenud töövõimega töötute osakaal märgatavalt langenud.

Töötukassa abiga asus juunis tööle või alustas ettevõtlusega 5050 inimest, võrreldes eelmise aasta juuniga on tööle rakendunute arv suurem.

Juunis oli töötukassal vahendada 9431 töökohta. Uusi tööpakkumisi lisandus kuu aja jooksul 5333, võrreldes maikuuga lisandus juunis uusi tööpakkumisi veerandi võrra rohkem.

Registreeritud töötuse statistika kajastab nende töötute arvu, kes on ennast töötukassas töötuks registreerinud.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: